Biblioteka

Statystyka wypożyczeń z biblioteki szkolnej - luty 2018

Oto lista czytelników z największą ilością wypożyczeń księgozbioru z biblioteki szkolnej w lutym 2018:

 

Nazwisko, szkoła, klasa Ilość
Surowiec Jakub, Gimnazjum 3A 80
Zagaja Aniela, Gimnazjum 3C 65
Waśkiewicz Maria, Liceum 3C 64
Paturalski Patryk, Liceum 1D 54
Herner Michał Jerzy, Gimnazjum 2B 49
Pindral Aleksandra, Gimnazjum 3F 41
Mikulicz Kamil, Liceum 2A 39
Jankowska Amelia, Gimnazjum 3B 35
Tkaczuk Oskar, Gimnazjum 3D 31
Gosieniecka Julia, Gimnazjum 3B 30

 

Wypożyczenia w poszczególnych klasach:

Czytaj więcej...

Spotkanie "Sieci nauczycieli bibliotekarzy" w ZSO nr 2 w Elblągu

We wtorek tj. 9 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się „Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy”.
„Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy” – to nazwa grupy nauczycieli bibliotekarzy z Elbląga i okolic, którzy w ramach dokształcania zawodowego, wymiany doświadczeń, śledzenia zmian w prawie oświatowym dotyczących roli biblioteki w szkole oraz monitorowania rynku wydawniczego i poszerzenia oferty czytelniczej w szkołach, cyklicznie spotykają się w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu oraz różnych szkolnych bibliotekach. Koordynatorem grupy jest Mateusz Paradowski z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.
Tym razem grupę szkoleniową gościliśmy w naszej szkole. Była to całkiem przyjemna okazja zaprezentowania biblioteki ZSO nr 2, jej księgozbioru, zaplecza merytorycznego, działań statutowych i tych dodatkowych.
Biblioteki publiczne i szkolne są doskonałym przykładem zmian socjologicznych, kulturowych i technologicznych, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie i populacji ogólnoświatowej. Biblioteka dziś to nie tylko jej księgozbiór. To również centrum przepływu informacji, gromadzenia jej i przechowywania, centrum promocji lokalnego środowiska, edukacji czytelniczej i regionalnej. Dlatego każdego dnia bibliotekarze w naszej szkole zbierają informacje o szkole i jej działaniach, publikują je na stornie internetowej, archiwizują i przechowują w cyfrowych kronikach.

Czytaj więcej...

Czytaj pl - Upoluj swoją książkę

Informujemy, że przystąpiliśmy do projektu „Upoluj swoją książkę”, którgo inicjatorem jest Instytut Książki.
W dniach 2-30 listopada br. uczniowie naszej szkoły będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e–booków i audiobooków. W szkole rozwieszone są trzy specjalne plakaty ( w bibliotece, na korytarzu na półpiętrze oraz na drzwiach do gabinetu pielęgniarki szkolnej) z okładkami 12 książek z kodem QR.

Czytaj więcej...