Rok szkolny 2016/2017

Kiermasz używanych podręczników do liceum

We wtorek tj. 20 czerwca 2017r. w bibliotece szkolnej na długiej przerwie (10.35-10.55) odbędzie się kiermasz podręczników do liceum.

Wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą zapraszamy.

 

Bibliotekarze

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” to akcja promowania czytelnictwa, w którą nasza biblioteka szkolna jest zaangażowana już od wielu lat. Organizatorem kampanii jest Fundacja „ABCXXI". W  dniach 3 - 10 czerwca 2017 r. odbywa się już XVI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”.

Czytaj więcej...

DRZWI OTWARTE w II LO - 25 maja 2017r.

II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjalnych, wybierających swoją następną szkołę, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół, a także wszystkich zainteresowanych na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek 25 maja 2017r. w godzinach od 13.00 do 15.30. Zapraszamy do auli szkolnej, gdzie o godz. 13.00 podczas uroczystości inauguracyjnej między innymi będą ogłoszone wyniki konkursów międzyszkolnych.

Czytaj więcej...

Warto czytać - to oczywiste!

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu, poświęca się tak mało ludzi? Na to i szereg innych pytań dotyczących czytelnictwa próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty zatytułowanej „Odkrywamy na nowo świat książek. Czy warto upowszechniać czytelnictwo wśród młodzieży?” W spotkaniu , które odbyło sie 24 lutego 2017 r. w Bibliotece Elbląskiej, uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły oraz młodzież z większości elbląskich placówek gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poprowadził je pan Rafał Gruchalski redaktor naczelny Internetowej Gazety PortEL.pl. Jego rozmówcami byli: nauczycielka języka polskiego z ZSO dr Adrianna Adamek-Świechowska, mgr Aleksandra Buła z działu komunikacji społecznej Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Elblągu, mgr Zuzanna Gajewska blogerka, propagatorka kultury i czytelnictwa, ks. dr Andrzej Kilanowski i dr Tomasz Gliniecki- historyk i dziennikarz. Organizatorem było ZSO z Elbląga.

Czytaj więcej...

Był sobie gimnazjalista, rzecz o Gimnazjum Elbląskim i jego uczniach sprzed 450 lat

Był sobie gimnazjalista, rzecz o Gimnazjum Elbląskim i jego uczniach sprzed 450 lat.
Nasz szkoła pretenduje do otrzymania certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu”. Nic więc dziwnego, że na lekcjach hisrorii, j. polskiego, geografii, godzinach wychowawczych, zajęciach bibliotecznych wycieczkach itp. poruszamy tematy dotyczące nas samych, naszej historii lokalnej, tradycji, architektury oraz poznajemy elblążan, którzy działali przed nami, budowali miasto i dbali o jego rozwój

Czytaj więcej...

Walka z bykami - wyniki konkursu Biblioteki Elbląskiej

W tym roku Biblioteka Elbląska (filia nr 4) zorganizowała konkurs "Walka z bykami" – dyktando ortograficzne dla elbląskich gimnazjów. W ubiegłym roku dyktando pisali licealiści i z dumą wspominamy, że byliśmy bezkonkurencyjni.
2 grudnia 2016r. w gmachu Biblioteki Elbląskiej zostało przeprowadzone dyktando ortograficzne dla gimnazjalistów. Nasza reprezentacja była dość liczna albowiem liczyła 27 zawodników. Oto ona:

Czytaj więcej...