DRZWI OTWARTE w II LO - 25 maja 2017r.

II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjalnych, wybierających swoją następną szkołę, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół, a także wszystkich zainteresowanych na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek 25 maja 2017r. w godzinach od 13.00 do 15.30. Zapraszamy do auli szkolnej, gdzie o godz. 13.00 podczas uroczystości inauguracyjnej między innymi będą ogłoszone wyniki konkursów międzyszkolnych.

Tegoroczna edycja Drzwi Otwartych będzie realizowana pod hasłem „Szkoła jak rodzina”, w ramach czego przygotowaliśmy dla naszych gości zabawy, quizy językowe, poczęstunek, pokazy sportowe- (np. judo), doświadczenia chemiczne, porady co do tego jak uczyć się biologii (dla przyszłych klas medycznych) oraz wiele innych atrakcji. Czekamy na Was! Zapraszamy do obejrzenia szkoły i jej zaplecza, do poznania oferty edukacyjnej, a także społeczności szkolnej: dyrekcji, nauczycieli, pracowników i obecnych uczniów. Wartość naszej szkoły wynika z jej sukcesów, bogatego życia i doskonałej kadry pedagogicznej, o czym chcemy, żebyście przekonali się naocznie! Nic nie zastąpi zdobytych wrażeń i doświadczeń!

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO

 

W programie:

• Aula  - spotkanie z panią Agnieszką Jurewicz – dyrektorem ZSO nr 2 w Elblągu oraz z przyszłymi wychowawcami klas pierwszych liceum,  rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fizycznego, występ szkolnego zespołu muzycznego pod opieką B. Marcinkiewicz

• Sala 39 -  H. Pietras – Zapytaj mamy, zapytaj taty, jak się uczyli biologii przed laty?
• Sala 5 -  I. Traczewska-Kubiak -  Как в семье- zabawy językowe
• Sala 35 -  M. Rydelek – Zawiłe dzieje mitologicznych rodzin
• Sala 36 J.Tomczak/I.Salamon – Jak uniknąć wysokich napięć w rodzinie? - fizyka
• Sala 02 -  M. Pawłowicz - Francja – matka Europy -  zajęcia z języka francuskiego
• Biblioteka/ sala 11 -  oferta rekrutacyjna II LO
• Sala 4 -  M. Adryjanek – GraMY rodzinnie – matematyczny zawrót głowy
• Sala 27 -  B. Karolik - Zasady i kwasy w rodzinie – doświadczenia chemiczne
• Sala 16 -  J. Kurczewska – We’ll doctor you up in our no escape room - a medical career paths in our school.
• Sala 34 -  P. Wilkus – Quiz Italia, co wiemy o Włoszech i dlaczego warto uczyć się włoskiego?
• Sala 28b -  E.Wronowska -Deutsch ist einfach – quizy dla całej rodziny
• Sala 28 -  K. Lelujko –Deutsch ist einfach – quizy dla całej rodziny
• Sala 1 -  A. Rumak/ K. Ładna – Rodzinni milionerzy – quiz ekonomiczny
• Sala 23 -  M. Nowosad – Europejska rodzina
• Sala 2 -  D. Stawiarska – Lawyer Mum, Doctor Dad, Businessman Son and Journalist Daughter- angielski dla całej rodziny
• IGLO R. Jurczak / M. Sekulska/ M. Orzechowska/ W. Samulewski –Ćwiczę ja, ćwicz i Ty – sport to niezły życia styl!!!-pokazy dyscyplin sportowych.
• Sala gimnastyczna – P. Stoba/ I. Borowiecki /J. Wilk – pokazy judo