Rok szkolny 2016/2017

Dialog zbliża - wizyta studentów Politechniki Gdańskiej w elbląskim II LO

Dzięki partnerskiej współpracy określonej umową między II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, a Politechniką Gdańską maturzyści elbląskiej szkoły są na bieżąco informowani o nowych kierunkach nauczania na gdańskiej uczelni, co jest bardzo dobrą i skuteczną formą przybliżenia licealistom oferty edukacyjnej szkoły wyższej bez konieczności jej odwiedzania. 10 marca 2017r. wizyta Małgorzaty Mańkowskiej, absolwentki II LO, dziś ambasadorki byłej szkoły i studentki na Wydziale Inżynierii Dźwięku i Obrazu, a także Artura Suchockiego- studenta Informatyki, była dla maturzystów ciekawym i pożytecznym wydarzeniem, o czym świadczą zadawane przez nich po wykładzie liczne pytania.

Czytaj więcej...

Warsztaty w ZST

Uczniowie Gimnazjum nr 3 uczestniczyli 18 stycznia w warsztatach praktycznych przygotowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Elblągu. Warsztaty prowadzili uczniowie Technikum z klas pierwszych i drugich, pod nadzorem nauczycieli zawodu. Zajęcia składały się z dwóch modułów.

Czytaj więcej...

Barometr zawodów 2017

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na zawody w Elblągu i powiecie elbląskim, opracowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie z ponadgimnazjalnymi szkołami zawodowymi

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 zaprasza Rodziców i Uczniów Gimnazjum nr 3 na spotkanie informacyjne z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych w Elblągu. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia (czwartek) w godz. 16.00 – 17.00 w naszej szkole. Celem spotkania będzie przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w zakresie szkolnictwa zawodowego. Mamy nadzieję, że prezentacja szkół ponadgimnazjalnych pomoże w podjęciu właściwych decyzji edukacyjno-zawodowych naszym uczniom. Zapraszamy!
 

Sekrety udanego wystąpienia publicznego według WSB w Gdańsku

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku- partnera ZSO nr 2 w Elblągu, uczelni numer jeden na Pomorzu według rankingu miesięcznika Perspektywy i szkoły docenianej przez pracodawców zgodnie z rankingiem tygodnika Wprost- gościli w elbląskim II LO, czyniąc Mikołajki wyjątkowym wydarzeniem szczególnie dla tegorocznych maturzystów. Przedmiotem ich wizyty były warsztaty poświęcone skutecznym wystąpieniom publicznym, co z uwagi na zbliżające się egzaminy maturalne, a także przyszłe rozmowy kwalifikacyjne o pracę i samodzielne decyzje życiowe mogły okazać się bardzo cennym źródłem wiedzy dla startujących w dorosłość uczniów.

Czytaj więcej...

Warsztaty klas maturalnych

4 listopada 2016r. wszystkie klasy maturalne II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu uczestniczyły w warsztatach z psychologii. Każda klasa wybrała interesujący ją temat warsztatów i pilnie w nich uczestniczyła. Zajęcia prowadziła kadra Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Czytaj więcej...