Jubileusz 70-lecia II LO

70-lecie II LO - film

Szanujmy wspomnienia - Jagiellończycy podczas zjazdu z okazji 70-lecia szkoły

„Co było, to było, co może być – jest,
A będzie to co będzie.
Lecz zawsze to miło, że nie brak nam miejsc,
Do których wracamy pamięcią…”
Tak niegdyś śpiewali Skaldowie, a dziś powtórzyliby te słowa absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu…. Pamięć o ludziach i miejscach jest żywa, gdy odnawia się we wspomnieniach. O szkole i czasach młodości 10 października 2015r. rozmawiali jej byli uczniowie, dla których jubileusz 70-lecia stał się wydarzeniem wyjątkowym. Niektórzy przyjechali z daleka, by spotkać się z kolegami.

Czytaj więcej...

70 lat II LO - film

Czas nie zatarł wspomnień... - II LO oczami nauczycieli - absolwentów

Ile osób, tyle wspomnień…. Jak dużo mogłoby się ich nagromadzić w ciągu siedemdziesięciu lat? Tyle lat istnienia w 2015r. świętuje II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Społeczność szkoły stanowią ludzie z nią związani- uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy, a każdy ma swoje wspomnienia… To, co mogliby opowiedzieć, zmieściłoby się w tomach książek. Każdy bowiem miałby wiele do powiedzenia… Dziś prezentujemy jedynie rozmowy z kilkoma nauczycielami, którzy niegdyś byli jego uczniami.

Czytaj więcej...

Bal na 70-lecie II LO

Wszystkich absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu zapraszamy na wyjątkową uroczystość- obchody 70-lecia szkoły, które odbędą się 10 października 2015r.

Czytaj więcej...

O 70-leciu II LO wiadomo nawet w Katarze - wspomnienia konsula RP Macieja Kubickiego, absolwenta szkoły

Ponad 4200 km z Elbląga do Ad Dauha (Doha) - stolicy Kataru, a dzięki Internetowi to żadna odległość…. Maciej Kubicki, konsul RP w Katarze, absolwent II LO, miłośnik Elbląga, z którego pochodzi, sympatyk szkoły, zainteresowany życiem społeczno-politycznym miasta, czytający o nim i o sukcesach swojej szkoły w elbląskich mediach, wspomina ją w przededniu święta. Tym wydarzeniem jest dla II Liceum Ogólnokształcącego 70-lecie, którego obchody planowane są na październik 2015r.

Czytaj więcej...

„Moja praca nie poszła na marne”- wspomnienia wieloletniej dyrektor II LO Izabeli Babraj

Izabela Babraj była dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu przez 18 lat (1984-1999). Dziś, przed październikowym Zjazdem Absolwentów szkoły z okazji jej Jubileuszu 70-lecia wspomina swoją pracę, kolegów, uczniów i czasy. Życie p. Izabeli jest związane ze szkołą- tu uczyły się jej dzieci, tu uczą się jej wnuki, a sama pani Dyrektor jest ważnym gościem w szkole każdego powszedniego dnia czy też podczas uroczystych wydarzeń.

Czytaj więcej...

„Wspomnienia są magiczne”- II LO oczami absolwenta Marka Osika, Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu

70-ta rocznica powołania II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu skłania tych, którzy spędzili w nim część swojego życia do wspomnień. Wśród wielu absolwentów szkoły są ludzie ważni dla Elbląga, którzy po zdobyciu wykształcenia związali swoje życie prywatne i zawodowe z miastem. Ich ciepłe myśli towarzyszą miejscom mającym wpływ na wybór życiowych ścieżek. Komendant Miejski Policji w Elblągu Marek Osik opowiada o czasach, kiedy był uczniem II LO.

Czytaj więcej...

"II LO było i jest moim życiem" – wspomnienia Zbigniewa Waszczyłko, absolwenta i nauczyciela szkoły z okazji jej 70-lecia

„II LO było i jest moim życiem" – wspomnienia Zbigniewa Waszczyłko, absolwenta i nauczyciela szkoły z okazji jej 70-lecia

Nie sposób nie polubić sympatycznego starszego pana, który widnieje na wielu tablach II LO, tyle że dziś jego twarz zdobi już nie czarna a siwa broda. Ciepły, wyrozumiały, o pogodnym spojrzeniu, pełen optymizmu i energii w takim stopniu, że mógłby nimi obdzielić tłumy- właśnie taki powinien być pedagog. Sam to przyznaje, mówiąc, że być nauczycielem to szalenie trudna sprawa. Pan Zbigniew Waszczyłko- dziś emerytowany nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, niegdyś jego absolwent i nauczyciel techniki- wspomina swój 45-letni związek ze szkołą. Okazją do rozmowy jest święto szkoły- jej 70-lecie, którego obchody przypadają na październik 2015r. Pana Zbigniewa nie może wtedy zabraknąć, zwłaszcza że opowiada: „II LO było i jest moim życiem. Gdyby nie kłopoty z kręgosłupem, do dziś byłbym częstym gościem w szkole. Do 2010r. bywałem tam codziennie.”

Czytaj więcej...