Koło dziennikiarskie o otrzęsinach

Otrzęsiny klas pierwszych ZSO nr 2 w 2016r.
Aby w pełni stać się prawowitym uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu trzeba przejść przez proces Otrzęsin, które w tym roku odbyły się 7.10. (piątek) w szkolnej auli. Przystąpili do nich nowi uczniowie Gimnazjum nr 3 i II LO.

Tematem tegorocznej „trzęsącej” imprezy dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 3 była historia Polski oraz tradycje szkoły. Organizator przedsięwzięcia- Samorząd Uczniowski- przygotował ciekawe konkurencje dla pierwszaków. Zabawę rozpoczęły prezentacje krótkich scenek ukazujących jak dawniej wyglądał typowy gimnazjalista lub jak za wiele lat zmieni się styl uczniów. Niegasnący śmiech i oklaski widzów były dowodem na to, że inwencja twórcza występujących uczniów zasługiwała na uznanie. O tym, że w życiu ważne jest skupienie, wzajemna współpraca jak i zaufanie pierwszoklasiści przekonali się podczas zawodów polegających na zmaganiu się z jabłkiem. Dwóch uczniów z każdej klasy musiało przejść wyznaczoną odległość trzymając głowami na wysokości czoła owoc. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem. Otrzęsiny skończyły się konkursem: „Gdzie to jest i co to jest?”. Dla każdej klasy przygotowane były fragmenty różnych zdjęć z rozmaitych zakamarków ZSO nr 2. Za każdą prawidłową odpowiedź klasy otrzymywały punkty. Zacięta rywalizacja wymusiła zadanie dodatkowe - decydujące, a było nim ułożenie z rozsypanki wyrazowej jednego punktu z regulaminu szkoły. Jako pierwsza właściwy przepis ułożyła klasa 1F, więc to oni wygrali całe rozgrywki.
Historia i tradycje towarzyszyły również otrzęsinom klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego, a w szczególności zaprezentowanie postaci patrona szkoły - Kazimierza Jagiellończyka. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie klasa ID. Ku uciesze widzów uczniowie tej klasy niezwykle zaangażowali się w przedstawienie osoby zarówno króla, jak i jego całego rodu. Wszystkie pierwszaki wzięły udział w różnych konkurencjach, którymi były m.in. quizy, zabawy oraz gry intelektualne. Przedstawiciele klas musieli odpowiedzieć na wylosowane przez nich pytania. W pierwszej kategorii klasy IA i IE wykazały się największą wiedzą o naszej szkole. W drugiej konkurencji uczniowie dzielnie walczyli z najprawdopodobniej niewykonalnym zadaniem, jakim było wyłowienie jabłka z miski wypełnionej wodą za pomocą wyłącznie ust. Następną konkurencją było udowodnienie znajomości archaizmów w języku polskim i układanie zdań zawierających owe elementy. Ostatnim zmaganiem dla licealistów było rozpoznanie fragmentów szkoły przedstawionych na zdjęciach. Wszystkie klasy sprostały zadaniom znakomicie.
Najważniejszą częścią a zarazem celem tegorocznych otrzęsin w ZSO nr 2 było włączenie nowych uczniów do społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszakom dziękujemy za udział w rozgrywkach, a organizatorom za doskonałą zabawę. Gratulujemy naszym nowym kolegom dobrych wyników w międzyklasowych potyczkach i życzymy powodzenia w szkole. Mamy nadzieję, że dobrą postawą i zaangażowaniem daliście wyraz temu, że szkoła Wam się podoba i że chętnie w niej spędzicie czas.


Koło dziennikarskie:
Weronika Olszewska 1C Gimnazjum
Julia Bączkiewicz 1A LO
Anna Gajewska 1A LO