Dyskusyjny Klub Książki

DKK o "Bransoletce" Ewy Nowak

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) odbywają się, co miesiąc. Spotykamy się nieliczną grupą z bardzo sympatyczną bibliotekarką w Bibliotece Elbląskiej. Zwykle rozpoczynamy około 10:00 i dyskutujemy o przeczytanej lekturze około godziny. Przez cały czas panuje rodzinna atmosfera. Ostatnio omawialiśmy książkę Ewy Nowak „Bransoletka”, która opowiada o losach nastoletniej Weroniki.
Dziewczynę oszukał chłopak, przez co zmuszona została do wyjazdu na obóz teatralny. Bohaterka przeżywa mnóstwo intrygujących przygód. Cała fabuła jest bardzo ciekawa, jednakże styl pisania może być dla niektórych zbyt chaotyczny.
Na kolejnym spotkaniu (17 marca 2018r) będziemy omawiać książkę „Never Never” autorstwa Colleen Hoveer (autorki powieści „Hopeless)” i Terryn Fisher (autorki serii „Love me with Lies”). Serdecznie zapraszamy!

 


 

Twarzą w twarz z Agnieszką Kopczyńską

22.02.2017r. uczniowie klasy 3c gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z promotorką zdrowego odżywiania i znaną blogerką kuliną Agnieszka Kopczyńską.

Jest ona autorką poczytnego bloga „Aga ma smaka”, który znalazł się w pierwszej dziesiątce blogów kulinarnych konkursu na Bloga Roku 2015. Zamieszcza tam przepisy na zdrowe i smaczne potrawy. Swoim czytelnikom proponuje dania bezmięsne, bezglutenowe, beznabiałowe i bezcukrowe, które jak przekonuje, będzie w stanie przygotować przeciętny Kowalski.

Spotkanie poprowadziła Zuzanna Gajewska, prowadząca działający przez CSE Światowid portal eKulturalni.pl, prywatnie także blogerka. W trakcie rozmowy Agnieszka Kopczyńska opowiedziała skąd wzięło się jej zamiłowanie do zdrowego stylu życia, podpowiedziała zebranym, jak kształtować dobre nawyki żywieniowe, a także zaprezentowała swojego bloga, który jak podkreśla, powstał z „niemiłości do gotowania” i podzieliła się inspirującymi przepisami.

 

Oprac Tosia Wójkowska

Lubisz czytać? Przyłącz się do DKK!

Lubisz czytać? Jeśli tak, to Dyskusyjny Klub Książkowy jest dla Ciebie!
Co miesiąc miłośnicy książek spotykają się razem, omawiając kolejną lekturę. Tym razem był to utwór Carlosa Ruiza Zafrona p.t.: „Książę mgły”. Mrożąca krew w żyłach historia zaczyna się bardzo niewinnie: rodzina ucieka przed wojną, trwającą akurat w tym czasie. Nieodkryte tajemnice, niedokończone spory sprzed lat… czytając, uzyskujemy odpowiedzi na te i inne dylematy. Ale co jest lepsze: miłe, dobre kłamstwa czy bolesna prawda? Gdy skończysz, zdziwisz się, że to już. Że właśnie tak miało być.

Czytaj więcej...

"Zdobywam Zamek" - kolejne spotkanie DKK

Całkiem niedawno w Bibliotece Elbląskiej przy ul. św. Ducha odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym miesiącu uczestnicy omawiali książkę pod tytułem „Zdobywam Zamek” autorstwa Dodie Smith. Poruszali tematy istotne dla wymowy utworu, między innymi ubóstwo. Przy filiżance herbaty dyskutowali o wadach i zaletach lektury. Ze spotkania wszyscy wyszli z uśmiechem na twarzy.
Kolejne spotkanie już 26 listopada!
Oprac. Ewa Czapiewska z kl.2b gim

DKK - spotkanie organizacyjne

W dniu 01.10.2016 roku odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Elbląskiej przy ulicy Świętego Ducha.
Rozmawialiśmy na temat książek przeczytanych w czasie wakacji i o lekturach szkolnych, które sprawiają uczniom problem. Na koniec spotkania otrzymaliśmy książkę pod tytułem  ,,Zdobywam zamek'' autorstwa Dodie Smith.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej

Dnia 23 maja 2016 roku o godzinie 17.00 w Bibliotece Elbląskiej przy ulicy Rodziny Nalazków odbyło się spotkanie z pisarką Gają Kołodziej. Wydarzenie to miało miejsce z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

O Dyskusyjnym Klubie Książki

W Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotykają się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, czyli miłośnicy czytania. Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie z Gimnazjum nr 3 przy ul. Królewieckiej w Elblągu.

Czytaj więcej...

Grudniowy DKK

Dnia 5 grudnia 2015 roku o godzinie 10.00 w Bibliotece Elbląskiej odbyło się comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem naszych rozmów była książka autorstwa Marcina Zusaka.

Czytaj więcej...