Inspirujemy, dzielimy się wiedzą, dajemy narzędzia….

Dla młodych przyszłych przedsiębiorców dzień 16 listopada 2017r. był wyjątkowy i pełen emocji. Uczniowie z klas pierwszych II LO w Elblągu w ramach X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach „Wirtualny Świat biznesu - Branżowe symulacje biznesowe”.

Pierwszym etapem programu był wykład na temat ścieżek kariery. Prowadzący Wojciech Pitura z firmy Revas, przedstawił wady i zalety pracy na etacie, co porównał z prowadzeniem własnego biznesu. Następnie przeszliśmy do głównego celu spotkania. Naszym zadaniem było zakładanie własnych biur podróży i podejmowanie decyzji związanych z ich prowadzeniem. Gra była bardzo wyrównana, a każdy z uczestników miał swój wkład w pracę grupy. Po kilku rundach zaciętej rozgrywki zostaliśmy zaskoczeni dostawą pysznej i ciepłej pizzy, która bardzo umiliła nam przerwę. Rozgrywki trwały do około 14:00, a zaraz po nich wręczono nam certyfikaty.
W rywalizacji zwyciężyła drużyna, która uzyskała najwyższy dochód oraz osiągnęła największy poziom zadowolenia klientów i pracowników. Uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W zespołach 3-osobowych podejmowali decyzje- czasem intuicyjnie, współdziałali- dzielili się zadaniami, a to wszystko pod presją czasu. - podkreśla Agnieszka Antoniuk- Rumak wicedyrektor II LO i nauczyciel przedsiębiorczości, która także brała udział w grze jako uczestnik.
Uważamy, że taka forma nauki i spędzania lekcji jest bardzo atrakcyjna i korzystna dla młodych pokoleń, bo pomaga nam rozwijać swoją świadomość na temat biznesu. Symulacje były zupełnie inną formą nauki niż ta znana ze szkoły, a poza tym wszystkich nas mile zaskoczyły- podsumowuje Wiktor Miecznikowski z kl. IE.
Branżowe symulacje biznesowe to innowacyjny produkt - dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, projektów Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów oraz Rozwój Startupów w Polsce Wschodniej (więcej informacji na stronie https://www.revas.pl). Warsztaty prowadziła firma REVAS sp. z o.o.- mówi Agnieszka Rumak.
Biorąc udział w warsztatach szkoła otrzyma certyfikat i roczny abonament na korzystanie z gry. „Branżowe symulacje biznesowe” to profesjonalnie przygotowane nowoczesne narzędzie edukacyjne. Wprowadzając je na zajęciach kształcimy młodych ludzi, wykorzystując nowoczesną metodę zwaną blended learningiem. Jest to połączenie tradycyjnych metod z aktywnością prowadzoną zdalnie za pomocą komputera. Uczniowie w praktyczny sposób poznają tajniki prowadzenia firmy, podejmują decyzje, dokonują analiz. Są odpowiedzią na oczekiwania nauczycieli i uczniów.
Za nami X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jednakże to nie koniec wydarzeń, spotkań, projektów w obszarze ekonomia- przedsiębiorczość. Już dziś zapraszamy do udziału w Konkursie „Wiem na bank”, który wspólnie z Politechniką Gdańską Wydziałem Zarządzania i Ekonomii przeprowadzimy 10 kwietnia 2018r. w naszej szkole.- zachęca Agnieszka Rumak.


Wiktor Miecznikowski, I e
Laura Błaszczak, I a
Kamil Liber , I f
Współpraca: Dorota Radomska
Rzecznik prasowy ZSO nr 2