Ogłoszenia

Grupa Soundlab zaprasza

W czwartek (30.11.2017) na długiej przerwie w auli szkolnej zaprezentuje się przed nami GRUPA SOUNDLAB z Galerii El. Zapraszamy wszystkich zainterseowanych. Jeśli interesujesz się muzyką elektroniczną,  mechaniczną koniecznie musisz tam być!

Czytaj więcej...

Dyskusyjny Klub Książki ogłasza konkurs

Ogłaszamy konkurs na wykonanie projektu graficznego ulotki Dyskusyjnego Klubu Książki.
Spotkania, które odbywają się raz w miesiącu, są dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne jest to, że uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.
Prace konkursowe należy złożyć do 1 grudnia 2017r (gabinet 35). Na zwycięzcę czeka nagroda.

Szczegóły u nauczycieli języka polskiego.

 

Kolejne spotkanie klubowiczów odbędzie się 2 grudnia. Zapraszamy:)

 

Małgorzata Rydelek

 

Co wiemy o żółtaczce?

Co raz bardziej zwiększa się liczba zachorowań na żółtaczkę w Polsce. Warto więc być świadomym jaką chorobą jest właściwie żółtaczka i jak się przed nią chronić, ponieważ mimo tego, że bardzo łatwo jej zapobiec, wielu ludzi nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi.
Żółtaczka to wirusowe zapalenie wątroby. Składa się na nią zespół objawów m.in. zażółcenie skóry i białek oczu. Dochodzi do tego na skutek podwyższonego poziomu bilirubiny - żółtego barwnika, który pochodzi z rozpadu krwinek czerwonych, we krwi i tkankach. Częstymi przyczynami tej choroby są zmiany poalkoholowe, wpływ leków lub toksyn. Czasami żółtaczce towarzyszą zmiany stanu psychicznego, a także zaburzenia krzepnięcia, co świadczy o niewydolności komórek wątrobowych.

Czytaj więcej...