Rok szkolny 2016/2017

Zmarł długoletni nauczyciel IILO - Zbigniew Waszczyłko

Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł wpaniały człowiek, pedagog i kolega - pan Zbigniew Waszczyłko.

Miał 75 lat.

Msza św. pogrzebowa z wystawieniem ciała odprawiona zostanie 28 sierpnia 2017r. o godz. 12.00 w kościele św. Wojciecha przy ul. Wiejskiej w Elblągu.

Pogrzeb odbędzie się bezpośrednio po mszy św. na cmentarzu komunalnym Elbląg-Agrykola. Kondukt pogrzebowy wyruszy spod bramy przy kościele Wszystkich Świętych przy cmentarzu Agrykola.

Śp. Zbigniew Waszczyłko był długoletnim pracownikiem II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Pracował tu nieprzerwanie od 1969r. aż do 1999r. Był nauczycielem techniki. Od roku 2001 był inspektorem BHP w naszej szkole. Bez wątpieenia lubił swoją pracę i lubił szkołę. Często odwiedzał gmach szkolny i dzielił się swym doświadczeniem. Jak mało kto, znał historię IILO. Opowiadał zdarzenia szkolne z mionionych lat, znał różne przygody nauczycieli i uczniów. Odszyfrowywał archiwalne fotografie z życia szkoły. Pamiętał ludzi na zdjęciach, ich historie i losy. Znał fakty szkolne, o których już dziś się nie mówi. Był prawidzwą skarbnicą  informacji. Dziś na korytarzach IILO wiszą prace wykonane przez pana profesora - tabla maturalne, które własnoręcznie wykonywał dopóki pracował.

Żal....

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września 2017r  o godzinie 10.00.  Spotykamy się  punktualnie w tzw. IGLO - sala gimnastyczna pod balonem.

Czas wracać. Tęskinliście?  :-)

Świadectwa maturalne

Świadectwa maturalne będą wydawane Absolwentom 30.06.2017r. od godz.9:30 w sali 11

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia  pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich.  Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która umożliwia stypendystom studiowanie w większych miastach.

Czytaj więcej...

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wiem na bank” - ZAPRASZAMY

Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu w konkursie „Wiem na bank”, organizowanym przez elbląską szkołę już siódmy raz zweryfikują wiedzę uczniów z województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego dotyczącą współczesnych problemów funkcjonowania rynków finansowych. Dodatkowo ocenie zostaną poddane świadomość ekonomiczna i stopień przygotowania uczniów do zarządzania finansami w dorosłym życiu. Formuła konkursu składa się z dwóch części: indywidualnej i konkurencji zespołowych z zakresu marketingu lub finansów. Atrakcją będzie wykład pracownika naukowego Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Konkurs odbędzie się 04 kwietnia 2017r. w siedzibie II LO w Elblągu.

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki 21 marca 2017r.

W tegorocznej jubileuszowej, bo dziesiątej edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się w Jagiellończyku, czyli elbląskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 we wtorek 21 marca 2017r. nie zabraknie atrakcji, interesujących doświadczeń podczas warsztatów, jak też wykładów. Będzie to przegląd wiedzy i osiągnięć w dziedzinie „Wartości dla Pokoju”, który uświetnią:

Czytaj więcej...

Strona szkoły na Instagramie

Uczennice klasy 1A LO chciałyby serdecznie zaprosić do zaobserwowania strony szkoły na Instagramie. Będą na nim wstawiane różne ciekawe materiały a niedługo zostanie zorganizowany pierwszy konkurs :))
Instagram szkoły: 2_lo_elblag

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

7 lutego był ustanowionym w tym roku Dniem Bezpiecznego Internetu. Ogłaszamy konkurs na najciekawszego snapa zawierającego zdjęcie i hasło na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w Internecie. 10-cio sekundowe zdjęcia prosimy przesyłać na snapchata zso2dbi do końca lutego. Autor snapa może być indywidualny lub zbiorowy- grupowy. Wszystkie zostaną zapisane i pokazane komisji, która wyłoni zwycięzcę. Czekają na Was nagrody.

Czytaj więcej...

ERASMUS + (dotyczy Uczniów LO i 3 klas Gimnazjum)

Chciałbyś być częścią międzynarodowego zespołu?

Chciałbyś podszlifować angielski w autentycznych sytuacjach?

Chciałbyś przez tydzień doświadczyć szkoły w nietradycyjnym wydaniu?

A może chciałbyś w przyszłym roku wyjechać do Niemiec z wypadem do Paryża?


Nic prostszego! Jeśli dysponujesz czasem w terminie 24-28 kwietnia 2017, przyjmij u siebie ucznia/uczennicę z Niemiec lub Turcji. W bieżącym roku szkolnym wizyta w ramach wymiany odbywa się u nas.

TO BĘDZIE TYDZIEŃ INNY NIŻ WSZYSTKIE!

Pospiesz się. Ilość miejsc ograniczona.

 

Na zgłoszenia czekam na Librusie

Joanna Węgłowska