Rok szkolny 2017/2018

Wakacje z MOSiR-em 2018

Na okres wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu z myślą o osobach pozostających w tym czasie w miejscu zamieszkania przygotował cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych. Na lodowisku Helena mieścić się będzie strefa gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. W programie znalazły się także turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej, tenisa stołowego, a także festyny i zajęcia Zumby.

Zapraszamy do uczestnictwa zarówno najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców Elbląga. Udział we wszystkich zajęciach, proponowanych w ramach „Wakacji z MOSiR-em 2018” jest bezpłatny.

Pełna oferta Wakacji z MOSiR-em 2018 - PDF

Drzwi otwarte w II LO - 24 maja 2018r.

Serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte, które odbędą się 24 maja 2018r. w godzinach od 13.00 do 15.00

Zwiedzanie szkoły rozpocznie się w auli szkolnej, gdzie gości przywita pani Agnieszka Jurewicz - dyrektor ZSO nr 2, a następnie zaprezentują się uczniowie z koła teatralnego w przedstawieniu komediowym pt. "Łopata elbląskiego piekarczyka"

Przewodnicy  z przyjemnością oprowadzą po szkole,  pokazując zajęcia, doświadczenia, gry i prezentacje z różnych dziedzin przygotowane przez uczniów i  nauczycieli. Przedstawiciele profili klas odpowiedzą na pytania potencjalnych kandydatów, opowiedzą o życiu społeczności II LO od strony ucznia, doradzą niezdecydowanym.

Czytaj więcej...

Grupa Soundlab zaprasza

W czwartek (30.11.2017) na długiej przerwie w auli szkolnej zaprezentuje się przed nami GRUPA SOUNDLAB z Galerii El. Zapraszamy wszystkich zainterseowanych. Jeśli interesujesz się muzyką elektroniczną,  mechaniczną koniecznie musisz tam być!

Czytaj więcej...

Dyskusyjny Klub Książki ogłasza konkurs

Ogłaszamy konkurs na wykonanie projektu graficznego ulotki Dyskusyjnego Klubu Książki.
Spotkania, które odbywają się raz w miesiącu, są dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne jest to, że uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.
Prace konkursowe należy złożyć do 1 grudnia 2017r (gabinet 35). Na zwycięzcę czeka nagroda.

Szczegóły u nauczycieli języka polskiego.

 

Kolejne spotkanie klubowiczów odbędzie się 2 grudnia. Zapraszamy:)

 

Małgorzata Rydelek

 

Co wiemy o żółtaczce?

Co raz bardziej zwiększa się liczba zachorowań na żółtaczkę w Polsce. Warto więc być świadomym jaką chorobą jest właściwie żółtaczka i jak się przed nią chronić, ponieważ mimo tego, że bardzo łatwo jej zapobiec, wielu ludzi nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi.
Żółtaczka to wirusowe zapalenie wątroby. Składa się na nią zespół objawów m.in. zażółcenie skóry i białek oczu. Dochodzi do tego na skutek podwyższonego poziomu bilirubiny - żółtego barwnika, który pochodzi z rozpadu krwinek czerwonych, we krwi i tkankach. Częstymi przyczynami tej choroby są zmiany poalkoholowe, wpływ leków lub toksyn. Czasami żółtaczce towarzyszą zmiany stanu psychicznego, a także zaburzenia krzepnięcia, co świadczy o niewydolności komórek wątrobowych.

Czytaj więcej...