Bezpieczeństwo w Internecie - kolejne działania w szkole

W przeciągu ostatnich 3 tygodni, w naszej szkole odbywała się akcja mająca na celu zwiększenie świadomości zarówno u pracowników szkoły jak i uczniów na temat Bezpieczeństwa w Internecie. W jej ramach przeprowadzaliśmy ankietę, test i krótki wywiad. Po przeprowadzeniu ankiety dowiedzieliśmy się, że ankietowani posiadają konta na wielu portalach społecznościowych, jednak rzadko zmieniają do nich hasła dostępu. Społeczność szkolna posiada wiedzę, która umożliwia im korzystanie z sieci w sposób bezpieczny.
Męska część społeczności szkolnej posiada większą świadomość, czym jest Deep Web i Dark Net. Z kolei płeć piękna lepiej poradziła sobie z pytaniem dotyczącym działań, jakie należy podjąć, aby zwiększyć bezpieczeństwo w sieci.
Jednak na tym się nie skończyło, ponieważ po części pisemnej postanowiliśmy przeprowadzić z niektórymi krótkie wywiady. Dowiedzieliśmy się od nich wielu ważnych informacji m.in. istnienia obaw związanych z korzystaniem z Deep Webu.

Kto marzy o Internecie pozbawionym inwigilacji w sieci i handlem naszymi danymi osobowymi? Jeśli też chcesz spełniać swoje marzenia, dołącz do nas na Deep Webie. :-)

 

Link do Samouczka https://www.youtube.com/watch?v=UnQ2xL_gFxA&feature=youtu.be

 

Na początku marca przeprowadziliśmy test sprawdzający wiedzę na temat: bezpieczeństwa w sieci również wśród uczniów. Wyniki kształtują się następująco. Ośmiu spośród 23 uczestników napisało test poniżej średniej, któa wyniosła 55%. Po przeprowadzeniu testu, okazało się, że ponadprzeciętną wiedzę posiada 3 uczniów. Najlepszy wynik osiągnęła osoba plasująca się z 90 % poprawnością odpowiedzi. Poziom pytań był bardzo wysoki, sprawdzał bardzo szczegółowo wiedzę ochotników. Niektóre pytania wymagały dogłebnej analizy i zrozumienia omawianego problemu.

 

Zespół projektowy:

Martyna Wilińska
Jakub Tomczak
Adam Tywoniuk
Krzysztof Mgłosiek

 

Ankieta - PDF

Test - PDF