Inauguracja projektu "Postaw na siebie - myśl ekonomicznie"

Inauguracja projektu „Postaw na siebie – myśl ekonomicznie” realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Początek Nowego Roku 2018 zainaugurowaliśmy wizytą w Oddziale Narodowego Banku Polskiego z siedzibą w Olsztynie oraz odwiedziliśmy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wydział Nauk Ekonomicznych. Wycieczka rozpoczęła nasz projekt „Postaw na siebie – myśl ekonomicznie” realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Elbląskim Parkiem Technologicznym.
W Okręgowym Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie uczniów wraz z opiekunkami przywitała Dyrektor Oddziału, pani Hanna Błońska. Podczas wizyty uczniowie wysłuchali interesującego wykładu o produkcji i zabezpieczeniach banknotów emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Po wykładzie uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami, którymi był między innymi: brykiet wycofanych banknotów o wartości 100 000zł oraz monety okolicznościowe emitowane przez Narodowy Bank Polski.
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim uczniowie wraz z opiekunami zostali przywitani przez prorektora ds. kształcenia i studentów dr hab. Jerzego Andrzeja Przyborowskiego, prof. UWM oraz władze Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Uczestniczyliśmy w wykładzie o globalizacji rynku finansowego i kreacji pieniądza poprowadzonego przez adiunkta na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dyrektora Akademii Biznesu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – dr Bogdana Włodarczyka.
Wizyta w Olsztynie była inauguracją projektu, który trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018. Uczniowie wraz z opiekunkami uczestniczyć będą w wielu wykładach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przedstawicieli Elbląskiego Parku Technologicznego, headhunterów oraz osoby powiązane z rynkiem finansowym i inwestycyjnym.

Karolina Bychawska, uczennica klasy II d