Unihokej - awans do finału

Po rozgrywkach siatkarskich i koszykarskich przyszedł czas na nieco mniej popularną dyscyplinę sportu jaką jest unihokej. 16 marca odbył się pierwszy etap turniejowych zmagań w owej konkurencji. W walce o zwycięstwo nie mogło oczywiście zabraknąć dziewcząt z II LO.

Grupa A do której trafiła nasza ekipa, liczyła aż 6 drużyn, z kolei awans do finału gwarantowały tylko dwa pierwsze miejsca.

Każde z 5 rozegranych przez II LO spotkań gwarantowało dreszczyk emocji. Pierwszy mecz przeciwko ZSTI zakończył się remisem 1:1. Należy uznać to jednak za wynik sprawiedliwy, bowiem obie ekipy prezentowały bardzo równy poziom. Już kilka minut po zakończeniu pierwszego spotkania, umiejętności naszej drużyny testowały dziewczęta z ZSZ nr 1... w krótkim czasie straciły dwie bramki, a my mogłyśmy cieszyć się z pierwszego turniejowego zwycięstwa. Dwa kolejne pojedynki w naszym wykonaniu przeciwko ZSEiO oraz I LO przyniosły nieoczekiwane remisy. W obu przypadkach nasza drużyna dominowała na boisku, ale niestety zabrakło potwierdzenia owej przewagi w postaci strzelonych bramek, skutek- dwukrotny wynik 0:0. Spotkaniem decydującym, o liczeniu się w walce o awans był mecz z ZST. Po szybko utraconej bramce, nasz zespół ambitnie ruszył do ataku. W przeciągu kilku minut udało się nam nadrobić straty, a także wysunąć się na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca (2:1).

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych na dzisiejszy dzień spotkań okazało się, że kilka drużyn ma identyczną ilość punktów. Wobec tego, o końcowym sukcesie decydowała ilość zdobytych bramek. Tutaj los się do nas uśmiechnął, bowiem rzutem na taśmę udało nam się wyprzedzić w tej klasyfikacji rówieśniczki z I LO. Koniec końców zajęłyśmy drugie miejsce tuż za ekipą z ZSTI i z niecierpliwością czekamy na ścisły finał z naszym udziałem, który odbędzie się już 23.03!

 

Skład zespołu:

Marcinkowska Magda
Tomaszewska Dominika
Rakocka Ola
Mazur Ola
Pikulska Dorota
Nazarewicz Justyna
Tabor Karolina
Gościńska Julia
Bednarowska Patrycja

opiekun: Pani Jolanta Jaroszewicz-Kulas

 

Oprac. Dominka Tomaszewska