SIATA 2011 JUŻ ZA NAMI

        W dniu 11.04.2011 roku odbył się w sali sportowej ZSO nr 2 turniej piłki siatkowej dla chłopców szkół ponadgimnazjalnych SIATA 2011.

Ideą tych zawodów nie był tylko cel sportowej rywalizacji ale również możliwość sprawdzenia jak w przyszłym roku radzić sobie będą reprezentacje szkół bez tegorocznych maturzystów. Jednocześnie mecze sędziowane były przez młodzież – tu osób z uprawnieniami sędziowskimi nie brakuje.

        Założeniem turniejowym było rozegranie pierwszego seta składem z maturzystami, drugą partię rozgrywać miano bez najstarszego rocznika. Ewentualnego seta decydującego grać można było najsilniejszą ekipą. Nie we wszystkich szkołach udało się zebrać składy bez trzecioklasistów jednak nikt z tego powodu problemu nie robił. Ciekawostką było urozmaicenia długiego turnieju - organizatorzy zaproponowali muzykę (odpowiednio ciszej) w czasie rozgrywania zawodów.

        Naszą szkołę reprezentowali:

w składzie z maturzystami- Maciej Miścicki, Grzegorz Borecki, Radosław Falkowski, Paweł Kowal, Bartosz Nowak, Paweł Zych, Michał Gnyp (libero),

w składzie przyszłorocznym- Paweł Zych, Bartosz Nowak, Bartosz Siedlaczek, Tomasz Brac, Michał Gnyp, Paweł Kowal i Michał Pacewski (uzupełniali skład mimo, że kl. III).

       

Oto wyniki poszczególnych spotkań:

ZSM – IV LO 1-2 (25:21, 20:25, 10:15)

I LO – II LO 2-1 (27:25, 20:25, 15:8)

II LO – IV LO 1-2 (26:24, 16:25, 13:15)

I LO – ZSM 1-2 (11:25, 25:20, 8:15)

IV LO – I LO 2-0 (25:21, 25:15)

II LO – ZSM 0-2 (14:25, 24:26)

Końcowa kolejność:

1.  IV LO

2.  ZSM

3.  I LO

4.  II LO

 

 

 

Podsumowując turniej SIATA 2011 zauważyć należy, że cztery spośród sześciu meczów zakończyły się w trzech setach a trzy sety z udziałem naszych reprezentantów rozstrzygała gra na przewagi. To najbardziej wyraźnie podkreśla wyrównany poziom i możliwość zaistnienia zupełnie odmiennych wyników.

        Z punktu widzenia przyszłości szkolnej reprezentacji II LO można mieć nadzieję, że młodzi siatkarze nadal będą się liczyć w naszym mieście. Niezwykle udanie zadebiutował uczeń klasy I E Tomasz Brac, który grając bez kompleksów zdobywał niezwykle ważne punkty dla szkolnej drużyny.

        Zanim zespoły otrzymały dyplomy a zwycięzcom wręczono puchar odbyła się uroczystość wyróżnienia dyplomami uczniów klas maturalnych, którzy kończą karierę siatkarską w szkołach. Spośród naszych zawodników byli to: Paweł Kowal, Radosław Falkowski, Grzegorz Borecki oraz grający dla naszej szkoły przez sześć lat Michał Pacewski oraz Maciej Miścicki. Dyplomy w imieniu dyrekcji oraz własnym jako trenera wręczył Adam Matwiejczuk. Podobnie podziękowali uczniom IV LO Dominikowi Kopczyńskiemu, Rafałowi Pietkiewiczowi i Karolowi Jaroszowi ich nauczyciele wf Marta Czapla i Karol Przybyła.

        Podziękowania należały się również młodzieżowym sędziom, którzy byli arbitrami w turniejowych zmaganiach: Piotrowi Wittowi i Łukaszowi Wiśniewskiemu z ZSM, Łukaszowi Markowskiemu z I LO oraz Grzegorzowi Boreckiemu i Maciejowi Miścickiemu z naszej szkoły.

        Turniej zakończyło wzniesienie pucharu przez zwycięzców SIATY 2011, drużynę IV LO oraz jak zawsze pożegnalne okrzyki drużyn.

Ze sportowym pozdrowieniem

Organizator turnieju

Adam Matwiejczuk