Siatkarska Wigilia w ZSO nr 2

W poniedziałek, 21.12.2009 roku, odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej trzecia już siatkarska wigilia.
Ten trafny pomysł nauczycieli wychowania fizycznego scala uczniów obu naszych szkół, którzy pasjonują się tą piękną dyscypliną sportu. Uczestników sportowej wigilii przywitał w imieniu Jolanty Kulas, Reginy Jurczak i Aleksandry Pietrulewicz Adam Matwiejczuk, nawiązując do siatkarskich tradycji naszych szkół.

 

Tegoroczne spotkanie zgromadziło ponad czterdziestu siatkarzy i siatkarek, którzy po stworzeniu drużyn mieszanych grali ze sobą na małych boiskach systemem „każdy z każdym”. Cztero lub pięcioosobowe zespoły miały przed sobą siedem meczów pełnych technicznych zagrań jakie dominują w małych grach. Spotkania trwały po 5 minut i każda z drużyn zliczała sobie liczbę punktów na bieżąco. Pomagały w liczeniu uczennice elbląskich szkół podstawowych, które już w tak młodym wieku szlifują swoje umiejętności. Po zakończeniu wszystkich meczów ustalono końcową kolejność a uczniowie odebrali symboliczne nagrody rzeczowe.

Wówczas wprowadzono na przybranych obrusami stołach ciasta przygotowane przez uczniów oraz owoce i napoje ufundowane przez dyrekcję szkoły. Ogólne życzenia złożyli nauczyciele a potem już indywidualnie łamano się opłatkiem. Te szczere i uczuciowe chwile bardzo zbliżają do siebie uczniów i nauczycieli, nie brakowało więc kręcących się w oku łez.

Siatkarską wigilię odwiedzili ubiegłoroczni absolwenci liceum Piotr Kurzyna i Paweł Karaszewski, którzy wspominali z nami zarówno spotkanie sprzed roku jak i sportowe emocje jakich zaznali ucząc się w naszej szkole.

Trzecia siatkarska wigilia przeszła do historii a zarówno organizatorzy jak i uczestnicy już zapowiadali swój udział w przyszłym roku.