I Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Nauki Jazdy Adam

W poniedziałek (04.01.2010) w Światowidzie odbył się I Noworoczny Puchar Piłki Siatkowej o Puchar Nauki Jazdy Adam. Reprezentacja II LO uplasowała się na 3 miejscu. Serdecznie gratulujemy !
Poniżej znajduje się szczegółowa relacja z turnieju.

   W pierwszy poniedziałek nowego, 2010 roku w hali sportowej Centrum Spotkań Europejskich Światowid rozegrano turniej piłki siatkowej mężczyzn o puchar Nauki Jazdy Adam. Drużyna Nauki Jazdy Adam zaprosiła do niego zespoły PWSZ, Truso Elbląg oraz reprezentację naszego II LO.
    W pierwszym spotkaniu zagrały drużyna kadetów MKS TRUSO Elbląg i nasi siatkarze. Rozpoczęliśmy mecz w składzie: Grzegorz Borecki i Krystian Zgiet na przyjęciu, Radosław Falkowski i Paweł Kowal na środku, Maciej Miścicki na rozegraniu, Adam Hryniewicz na ataku, zaś na pozycji libero wystąpił Michał Gnyp. Młodzi siatkarze Truso zaczęli spotkanie ze sporą rezerwą lecz z czasem coraz bardziej się rozkręcali. Licealiści grali w miarę regularnie a wyróżniali się skutecznością Grzegorz Borecki i Adam Hryniewicz, którzy kończyli rozgrywane przez Maćka Miścickiego piłki. Podczas pierwszego seta Krystiana Zgieta zmienił Bartosz Siedlaczek a zadaniowo na zagrywkę wszedł Adam Wiśniewski. Wygraliśmy pierwszą partię 25:18.
    W drugiej odsłonie miejsce Pawła Kowala na środku siatki zajął Bartosz Nowak a na boisku jako przyjmujący pozostał Bartosz Siedlaczek. Graliśmy równe spotkanie z lekką naszą przewagą. Wojciech Moroz poprawiał grę w defensywie zmieniając Radosława Falkowskiego. Nadal klasą dla siebie pozostawał Grzegorz Borecki, który grał na bardzo wysokim procencie skuteczności. Zwyciężając drugą partię wygraliśmy spotkanie 2:0.
    Mecz z gospodarzami turnieju zapowiadał się bardzo ciężko a dodatkowo musieliśmy zagrać bez Grzegorza Boreckiego i Radosława Falkowskiego, których trener nie zwolnił z treningu w MKS TRUSO. Jako przyjmujący wystąpili Krystian Zgiet i Bartosz Siedlaczek, Bartosz Nowak i Paweł Kowal na środku siatki a Adam Hryniewicz z Maciejem Miścickim grali jako para atakujący – rozgrywający. Walczyliśmy dzielnie choć przeciwnik górował warunkami fizycznymi, doświadczeniem i zgraniem. Po raz kolejny sprawdził się jako zmiennik Wojciech Moroz poprawiając odbiór serwisu a Bartosz Siedlaczek powoli ogrzewał się w ogniu siatkarskiej walki. Pomagał również zadaniową zagrywką Adam Wiśniewski jednak musieliśmy uznać wyższość faworytów.
    W ostatnim meczu, z PWSZ,  wróciliśmy do mocniejszego składu i byliśmy o krok od sprawienia sporej niespodzianki. Zmieniliśmy ustawienie drużyny przesuwając obdarzonego wspaniałymi warunkami fizycznymi Radosława Falkowskiego na pozycję przyjmującego. Wzmocniło to nasza sile ognia. Grając bez kompleksów zwyciężyliśmy studentów w pierwszej odsłonie spotkania. Dobrze blokowaliśmy, broniliśmy z wielkim poświeceniem i skutecznie kończyliśmy ataki. Zaskoczeni akademicy zwarli jednak szeregi i pokonali nas w dwóch kolejnych setach. Porażka ze studentami 1:2 ujmy nam nie przynosi a cieszy lepsza nieco organizacja gry w drużynie.
    W pierwszym Noworocznym Turnieju o Puchar Nauki Jazdy ADAM zwyciężyła faworyzowana drużyna Nauki Jazdy przed studentami PWSZ a my zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce i oby dobrze prognozowało to przed środowym finałem Licealiady.
Fotorelacja z tych zawodów dostępna jest na stronie www.sportel24.pl
                                                                                                                                                              Adam(ś)iata®