Drużyna koszykarek w półfinale elbląskiej licealiady!

W dniu 10.11.2015 r. szkolna reprezentacja koszykarek rozegrała kolejny mecz, tym razem w IV LO. Po wymarzonym awansie do ćwierćfinału przyszedł czas na walkę o półfinał. Na naszej drodze stanęła drużyna koszykarek z ZSTI. Problemy zdrowotne ani nawet pogoda nie były w stanie popsuć nam humoru i znięchęcić nas do walki. W bojowych nastrojach stawiłyśmy się na meczu.

W tegorocznych rozgrywkach każdy mecz rozpoczynałyśmy przegraną pierwszą kwartą. I tu obyło się bez niespodzianek, pomimo ambitnej gry wynik pierwszej kwarty nie stawiał nas w gronie faworytek tego spotkania. Drugą kwartę rozpoczęłyśmy w wyjściowym składzie: Mazur (IIIC), Gościńska (IIIA), Żarczyńska (IC), Haryńska (IIA) oraz Ignasz (IIB). Na początku jeszcze wyglądało na to, że wynik nie ulegnie zmianie, jednak w 3 minucie gry nagle przyszło przebudzenie i odrobiłyśmy straty, schodząc z boiska z jednopunktowym prowadzeniem.

Trzecia odsłona była w pełni kontrolowana przez naszą drużynę co przełożyło się na wysokie 4 punktowe prowadzenie, bez straty żadnego punktu. Jedynym problemem jaki napotkałyśmy była dość agresywna obrona przeciwniczek, ale dzięki motywującemu dopingowi zawodniczek rezerwowych, dałyśmy sobie świetnie radę, utrzymując wynik 11:7.
Zmęczone, ale też zadowolone z dotychczasowego wyniku rozpoczęłyśmy ostatnią fazę spotkania. Przez większą jej część nie miałyśmy problemów z kontrolowaniem gry. W pewnym momencie przyszedł mały kryzys i drużyna z ZSTI zdobyła punkt kontaktowy, lecz ambicja i głód wygranej sprawił, że nie oddałyśmy prowadzenia już do końca, powiększając tym samym dorobek punktowy i wygrywając spotkanie 18:11.
Dzięki wygranej zapewniłyśmy sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, co jest poprawieniem wyniku z ubiegłorocznej licealiady.

Drużyna w składzie: Paula Tęcza, Julia Gościńska (obie IIIa), Marta Strzelczyk (Ia), Aleksandra Żarczyńska (Ic), Katarzyna Pryśko (IIe), Aleksandra Ignasz (IIb), Aleksandra Mazur, Karolina Tabor (obie IIIc).
W imieniu pani trener Jolanty Kulas, dziękuję dziewczętom za walkę i wspaniałą grę.

Kapitan drużyny koszykarek II LO,
Karolina Tabor