Agnieszka Dąbkowska, absolwentka II LO, na obozie naukowym Programu Adamed SmartUP!

Agnieszka Dąbkowska - tegoroczna absolwentka naszej szkoły, została Laureatką czwartej edycji programu AdamedSmartUP i uczestniczyła w innowacyjnym obozie naukowym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. O udział w obozie walczyło ok. 9 tysięcy uczniów z całej Polski.

Program AdamedSmartUP jest dedykowany dla uczniów liceów zainteresowanych naukami ścisłymi. Jego głównym etapem jest dwutygodniowy obóz naukowy, odbywający się w wakacje, podczas którego 50 uczestników bierze udział w wielu wykładach oraz zajęciach praktycznych z zakresu chemii, medycyny, fizyki oraz inżynierii i robotyki. Zajęcia prowadzą tam naukowcy współpracujący z Fundacją Grupy Adamed oraz pracownicy naukowych SGGW.

 

Oto refleksje Agnieszki na temat tego wydarzenia:

"O programie dowiedziałam się od znajomych, których poznałam na różnych konkursach. Stwierdziłam, że warto spróbować i dlatego wzięłam udział w rekrutacji. Składała się ona z kilku etapów: najpierw uczestniczyłam w grze internetowej, później złożyłam aplikację zawierającą m.in. list motywacyjny, a na koniec odbyłam rozmowę kwalifikacyjną. Miałam to szczęście, że Rada Naukowa zakwalifikowała mnie na obóz, podczas którego byłam w grupie chemicznej. W trakcie dwóch tygodni uczestniczyłam w zajęciach z zakresu biochemii i chemii, gdzie mogłam m.in. wyhodować kryształy lizozymu, transformować komórki bakteryjne oraz zsyntetyzować luminol. Oprócz typowych zajęć związanych z chemią, uczestniczyłam też w warsztatach i wykładach dotyczących m.in. żywności dla kosmonautów i bakteryjnych sprzymierzeńców człowieka. W trakcie obozu odbyły się również ciekawe zajęcia z drukowania 3D, warsztaty public speeking i warsztaty kulinarne oraz wycieczki do takich jednostek badawczych jak Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed.
Udział w Programie AdamedSmartUP był to dla mnie niesamowitą przygodą i serdecznie zachęcam wszystkich uczniów, zainteresowanym naukami ścisłymi, do udziału w kolejnej jego edycji.”

 

O sukcesie Agnieszki informowały wcześniej lokalne media, można o tym poczytać pod linkiem: http://www.elblag.net/artykuly/elblazanka-na-prestizowym-obozie-naukowym-bylo-180,36399.htm

 

Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych w trakcie studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym!