Rok szkolny 2015/2016

I miejsce w konkursie: Cyberprzemoc - jak się jej przeciwstawić?

Uczennice klasy 2c. Aleksandra Gronuś, Amelia Solecka oraz Natalia Siedlecka z kl. 1b zajęły I miejsce w Miejskim Festiwalu Małych Form Filmowych pod hasłem „Cyberprzemoc- jak się jej przeciwstawić?”
Z kolei zespół z klasy 1.b w składzie: Zosia Wojtaś, Kacper Kulesza, Nikola Glod, Miłosz Majkowski, Wiktoria Skrzypecka, Natalia Siedlecka oraz Karolina Ołoszewska został wyróżniony.

Czytaj więcej...

Agnieszka Dąbkowska i Maciej Berkowski – Finalistami OWE!!!

W dniach od 3 do 6 czerwca 2016r. w Krakowie Agnieszka Dąbkowska z kl.1c oraz Maciej Berkowski z kl.2e wzięli udział w etapie ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie ci reprezentowali tam zarówno naszą szkołę, jak i województwo warmińsko-mazurskie (kadra województwa liczyła 7 osób).

Czytaj więcej...

Jak zostać studentem jeszcze w liceum

Rozwijanie pasji i aspiracji w uczniach jest wizytówką II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Świadczy o tym choćby udział jej reprezentantów w licznych konkursach i olimpiadach, a także odnoszone w nich sukcesy. Bogatym ich dorobkiem może się poszczycić Paweł Lefelbajn z II e, który jest wyjątkowym przykładem ucznia utalentowanego, ambitnego i zaangażowanego bez reszty w zagadnienia z dziedziny matematyki i fizyki. Jego wychowawczyni i opiekunka podczas konkursów matematycznych Ewa Aniszewska podkreśla, że prócz daru i pracowitości Paweł dysponuje też chęcią poznawania wszystkiego, pragnieniem zgłębiania wiedzy. Ta dociekliwość czyni z niego mistrza. 14 czerwca 2016r. Paweł jako laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno- Fizycznego WYGRAJ INDEKS organizowanego przez Politechnikę Gdańską został przyszłym potencjalnym studentem tej uczelni.

Czytaj więcej...

Konkurs "30 laboratoriów na 30 urodziny Adamedu. Zagłosuj na naszą szkołę!

Uczniowie klasy IB i IC LO proszą o głosy pod filmem, który wysłali ostatnio na konkurs „30 laboratoriów na 30 urodziny Adamedu”.

Głosowanie trwa do 30 czerwca. Następnie 100 filmów z największą ilością głosów przechodzi do finału, w którym jury wyłoni 30 grup, które otrzymają wybrany sprzęt do pracowni chemicznych w swoich szkołach.

Czytaj więcej...

Konkurs "Rozwiąż i Ty" i rewelacyjny Paweł Lefelbajn

9 czerwca 2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu otwartego "Rozwiąż i Ty" pod patronatem profesora Henryka Iwańca. Z ogromną przyjemnością informuję, że I miejsce i tytuł laureata z wynikiem 30 punktów na 30 możliwych uzyskał:
PAWEŁ LEFELBAJN klasa IIE. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Oprac. E. Aniszewska

VIII Konkurs Matematyczny - I miejsce dla II LO

9 czerwca odbył się finał VIII Konkursu Matematycznego organizowanego przez PWSZ w Elblągu i W-MODN w Elblągu dla szkół ponadgimnazjalnych. Miło mi poinformować,że po raz kolejny II LO zajęło I miejsce w kategorii najlepsza szkoła. W rywalizacji indywidualnej mamy dwóch laureatów: Szymon Rękawik II miejsce (opiekun Katarzyna Cybulska) i Paweł Lefelbajn III miejsce (opiekun Ewa Aniszewska).
Serdeczne gratulacje !!!

Oprac. E. Aniszewska

XVI Gimnazjada w pływaniu

8 czerwca 2016r. odbyła się XVI Gimnazjada w pływaniu. Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły I miejsce w sztafecie: Aleksandra Dąbrowska (1 d), Aleksandra Zając (1 e), Natalia Cherek (2 d) i Karolina Tylkie (2 d).
A oto indywidualne osiągnięcia:
Aleksandra Dąbrowska (1 d) - 1 m-ce 50 m stylem grzbietowym
Natalia Cherek (2 d) - 3 m-ce 50 m stylem grzbietowym

Karolina Tylkie (2 d) -3 m-ce 50 m stylem dowolnym
Dominik Godlewski (2 e) -2 m-ce 50 m stylem dowolnym

Czytaj więcej...

Diamentowy Olimpijczyk Szymon Rękawik z Jagiellończyka

Szymon Rękawik z 3 e II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu przystąpił w tym roku do matury, ale nie musi oczekiwać na wyniki egzaminów, gdyż jest laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. W piątek 03 czerwca 2016r. podczas uroczystej Gali Zakończenia Olimpiady Szymon wraz z opiekunką – matematyczką Katarzyną Cybulską odebrał indeks uczelni. Miejsce na Wydziale Energetyki i Paliw zapewnił mu udział w trzech etapach konkursu matematycznego organizowanego przez AGH.

Czytaj więcej...