Rok szkolny 2016/2017

Ekologiczny hat-trick Macieja Berkowskiego z Jagiellończyka

Hat-trick jest sportowym określeniem, związanym z osiągnięciem sukcesu w liczbie trzy. Maciej Berkowski - tegoroczny maturzysta z II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu - jest zdobywcą hat- tricka, tyle że dyscypliną, w której się specjalizuje jest ekologia. Jego opiekunka i nauczycielka biologii Hanna Pietras podkreśla wyjątkowość tego osiągnięcia mówiąc, że Maciej jest jedynym uczniem w historii szkoły, który trzy razy dostał się do finału Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i trzykrotnie uzyskał wysokie wyróżnienia: dwa razy był finalistą Olimpiady, a w tym roku został jej laureatem. Jest to tym bardziej szczególny zaszczyt, że Maciej był uczniem klasy matematyczno-fizycznej, a biologii uczył się tylko w pierwszej klasie liceum, mając jedną godzinę zajęć tygodniowo.

Czytaj więcej...

3 tysiące za naukę. Najlepsi z najnowszej historii z Elbląga, Kętrzyna i Węgorzewa

Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego zwyciężyła w prestiżowej „Olimpiadzie Solidarności – Dwie dekady historii”. Beata Dzięgo z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wraz z kolegami Mateuszem Latawskim z liceum w Węgorzewie i Arkadiuszem Tarakwian z Kętrzyna pokonali w finale we Wrocławiu 15 innych 3-osobowych zespołów z całej Polski.

Czytaj więcej...

Gimnazjum nr 3 „Szkołą Mistrzów”

Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu od kilku lat uznawane jest za „Szkołę Mistrzów”, czyli jedno z najlepszych gimnazjów w województwie warmińsko – mazurskim. W tym roku szkolnym ponownie stanęło na podium „Złotej dziesiątki”.
Uczniowie elbląskiego gimnazjum uzyskali w tym roku aż 61 tytułów laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Ten imponujący wynik to wypadkowa talentu, pracy i umiłowania nauki uczniów i nauczycieli tej szkoły.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Patryk Paturalski z klasy 3c gimnazjum został laureatem XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768-1864".
Finał konkursu odbył się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat rodzajów broni, umundurowania wojska, historii oręża w sztuce, zabytków historycznych. Oprócz udziału w konkurencjach uczestnicy konkursu złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zwiedzili Sejm. Ogłoszenie wyników odbyło się w Sali Musztry Podchorążówki w Łazienkach Królewskich, czyli w miejscu w którym porucznik Piotr Wysocki 29 listopada 1830 r. rozpoczął powstanie listopadowe.

Czytaj więcej...

Beata Dzięgo - znawczynią biografii generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego

W grudniu ubiegłego roku Rada Miejska ustanowiła rok 2017 Elbląskim Rokiem Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego z okazji przypadającej 110 rocznicy urodzin Honorowego Obywatela Miasta.
W ramach tych obchodów w elbląskich szkołach zostały zorganizowane konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dotyczące tematyki i biografii bohatera naszych czasów - Honorowego Obywatela Elbląga Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.
19 maja 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, zmierzyli się w konkursie w trzech kategoriach: przygotowanie plakatu nawiązującego do osoby Generała, prezentacja multimedialna, a także test wiedzy o Generale.

Czytaj więcej...

Żyjemy wśród liczb - konkurs

O tym, że "Żyjemy wśród liczb" świetnie wiedzą Wiktor Guzowski (2d) i Aleksandra Dąbrowska (2d). Wygrali oni 25 maja 2017r. finał konkursu matematycznego, który odbył się w PWSZ. Wiktor zdobył I miejsce a Aleksandra II miejsce w kategorii uczniów klas drugich gimnazjum.

Czytaj więcej...

IX Konkurs Matematyczny

Znamy wyniki IX Konkursu Matematycznego organizowanego przez PWSZ w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
Ze wszystkich szkół jakie brały udział w zawodach II Liceum Ogólnokształcące zajęło drużynowo 1 miejsce!

Czytaj więcej...

XV Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne - sukcesy gimnazjalistów

Miło mi poinformować, że w finale XV Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych tytuł laureata uzyskali : Franciszek Zmyślony ( 3d) oraz Agata Anielska (3f). Franciszek zdobył 50 punktów na 50 możliwych. Bardzo wysokie miejsca zdobyli również: Jakub Siemaszko (2d), Wikotr Guzowski (2d) ( XI miejsce), Maksymilian Safarewicz (2d) ( XIII miejsce) oraz Piotr Romanowski (2d) i Bartosz Fiedor ( 3d).

Czytaj więcej...

Sukces Oli Dańczyszyn i Agnieszki Dąbkowskiej w etapie centralnym Olimpiady Biologicznej!!!

W dniach 21-24 kwietnia w Warszawie odbył się etap centralny Olimpiady Biologicznej. Startowało w nim 99 uczniów z całej Polski, wśród nich 2 uczennice z II LO: Aleksandra Dańczyszyn z klasy 3c i Agnieszka Dąbkowska z kl.2c.  Ola i Agnieszka uzyskały w tej olimpiadzie tytuł Finalisty, a dzięki temu są zwolnione z egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym z wynikiem100%.

Czytaj więcej...