Rok szkolny 2017/2018

Gimnazjum nr 3 ponownie „Szkołą Mistrzów”

Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu po raz kolejny stanęło na podium 10 najlepszych szkół gimnazjalnych w województwie.
Dwie „Złote dziesiątki” szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowane zostały podczas Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych 2017/2018. Dyrektorzy tych szkół otrzymali listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych znalazły się 3 szkoły podstawowe z Elbląga ( SP 19, SP 21 i SP 12) oraz jedno elbląskie gimnazjum – Gimnazjum nr 3 . W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych uczniowie naszej szkoły uzyskali aż 68 tytułów ( 39 laureatów i 29 finalistów).

Czytaj więcej...

Amelia Zelek - Finalistką etapu centralnego OWE!!!

W dniach 08.06 - 10.06.2018r. w Lidzbarku Welskim odbyła się Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap centralny. Wielki sukces odniosła uczennica z klasy 1c LO – Amelia Zelek, która została Finalistką tej Olimpiady.

W konkursie uczestniczyło 112 uczniów z całej Polski. Po konkursowych zmaganiach na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. wycieczka do Welskiego Parku Krajobrazowego i Muzeum Etnograficznego, sadzenie drzew oraz jazdy testowe samochodami hybrydowymi Toyoty.W olimpiadzie tej, jako wolontariusz, uczestniczył nasz absolwent i wcześniejszy laureat tej olimpiady-Maciej Berkowski. 

Czytaj więcej...

Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - finał

W dniach 7-9 czerwca odbył się w Warszawie finał olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W walce o niepodległą i granice 1887-1922". W bardzo trudnej, składającej się aż z dziewięciu konkurencji, rywalizacji uczeń klasy I D LO Patryk Paturalski uzyskał tytuł finalisty i bezcenne doświadczenie na kolejne lata.
Serdeczne gratulacje

 

Oprac. Elżbieta Paprocka

Czytaj więcej...

Agnieszka Dąbkowska – Laureatką Międzynarodowego Konkursu „Brain Bee”!!!

Agnieszka Dąbkowska z klasy 3c zajęła 6 miejsce w Polsce i została Laureatką Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee”. Oto Jej refleksje na temat tego Konkursu:

„ Od tego roku Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” w Polsce organizowany był w inny sposób niż dotychczas, tak, aby bardziej przypominał zmagania na szczeblu międzynarodowym. W związku z tym znacznie wzrósł poziom trudności etapu centralnego, który składał się z czterech części:
- testu pisemnego,
- rozpoznawania struktur anatomicznych mózgu, rozpoznawania preparatów histologicznych
- części ustnej, która zawiera jedno pytanie z zakresu neurobiologii w języku polskim, jedno w języku angielskim
- zdiagnozowania pacjenta na podstawie opisu jego choroby. 

Czytaj więcej...

Mamy finalistów ogólnopolskich w „Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich”

Uczniowie klasy IE w składzie: Mateusz Sitek, Joachim Szemioto-Jasiński oraz Michał Łaszkiewicz wywalczyli finał ogólnopolski, do którego aplikowało 112 zespołów trzyosobowych z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowano 8 zespołów w tym nasz „Super Travel”.
W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie” uczniowie rywalizowali z wykorzystaniem symulacji biznesowej „Biuro Podróży”. W symulacji tej uczestnicy konkursu zajmują się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem zasobów, wyposażaniem biura oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń i szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej. Zespoły oceniane były w zakresie zysku, wygenerowanego popytu, utraconej sprzedaży, jakości produktu, i zadowolenia pracowników.

Czytaj więcej...

Elbląskie Obchody Dnia Ziemi w CSB

Nasi uczniowie łącząc się z milionami ludzi na całym świecie, którym bliska jest idea troski o niebieską planetę w dniu 27 kwietnia 2018 r. aktywnie uczestniczyli w hali CSB w Elbląskich Obchodach Dnia Ziemi. Święto to jak co roku jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi edukować i nagradzać uczniów za ich zaangażowanie w ekologię.

Czytaj więcej...

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W sobotę, 14 kwietnia 2018r. odbył się etap wojewódzki XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Amelia Zelek z kl.1c
2. Dawid Ocicki z kl.2b
3.Alicja Jurewicz z kl.3c.

Czytaj więcej...

Olimpiada Fizyczna - sukces

Z wielką satysfakcją informujemy, że nasz uczeń Kamil Nalikowski z klasy IIIE LO 10 kwietnia 2018 r wywalczył tytuł finalisty 67 Olimpiady Fizycznej. Jest pierwszym od trzech lat przedstawicielem województwa warmińsko - mazurskiego, który został zakwalifikowany do etapu centralnego.

 

Składamy serdeczne gratulacje - wychowawca Ewa Adamowicz i nauczyciel fizyki  Jacek Tomczak


Oto jak fizykę postrzega Kamil:

Czytaj więcej...