Rok szkolny 2014/2015

Parę słów o Damianie Burczyku - jednym z naszych mistrzów (2014/2015)

Damian Burczyk, uczeń 3 d Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy ZSO nr 2 niewątpliwie zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Mówi się o tym, że każdy matematyczny konkurs, do którego przystąpił Damian, kończył się dla niego sukcesem w postaci zdobytego tytułu laureata, finalisty, a w najgorszym wypadku po prostu fantastycznymi wynikami. Klasa, w której się uczył była wyjątkowa, bo matematyka była tam królową nauk, a inspiracją i motywacją do wielu działań była wychowawczyni  i nauczycielka matematyki Magdalena Adryjanek.

Czytaj więcej...

II LO i Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, Anna Janeczek i Kacper Kwiliński, uczestniczyli w programie pomocy wybitnie zdolnym, organizowanym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci (KFnrD).

Niezbędnej rekomendacji i wsparcia udzieliła obu uczniom p. Hanna Pietras, nauczyciel biologii w II LO. Wnioski o pomoc Funduszu dla ucznia mogą wpłynąć do Biura Funduszu od szkoły, rodziców, znajomych. Można się również zgłosić samodzielnie. Stowarzyszenie nie udziela pomocy pieniężnej o charakterze socjalnym - nominacje Funduszu są przyznawane osobom, które mają znaczące osiągnięcia i chcą pracować nad swoim rozwojem.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces historyczny

W dniach 11-13. VI. 2015 r. w Warszawie odbył się finał VIII edycji Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Od Cedyni do Orszy. Zawody obejmowały 7 szczegółowych konkurencji, w których naszą Szkołę reprezentował MACIEJ CIACH z kl. II A LO.

Walczył dzielnie, wykazał się szeroką wiedzą i uzyskał tytuł FINALISTY.

Czytaj więcej...

ZSO nr 2 górą w Elblągu

Uroczysta gala, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Elblągu 12 czerwca 2015r. była podsumowaniem roku szkolnego 2014/2015 w elbląskich placówkach oświatowych i pokazała sytuację rynku oświaty w mieście. Wśród obecnych gości byli przedstawiciele władz samorządowych województwa i miasta, senatorzy, posłowie, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wychowania, Rady Miejskiej, służb mundurowych, placówek oświatowych, dyrektorzy szkół, ich uczniowie i rodzice. Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska oceniła poziom nauczania w Elblągu jako bardzo wysoki. Złożyły się na to sukcesy wszystkich placówek edukacyjnych w Elblągu. W uznaniu osiągnięć i wysiłków w tworzenia warunków do nauki przez władze miejskie zostali wyróżnieni dyrektorzy: Przedszkola nr 26, SP 21, SP 12, Gimnazjum nr 3, II LO i Zespołu Szkół Technicznych.

Czytaj więcej...

II LO z Elbląga na drugim miejscu w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

Uczniowie II LO w Elblągu chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Kinga Kozieł z 3c i Maciej Berkowski z 1e w tegorocznej jubileuszowej – już trzydziestej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dotarli do ogólnopolskiego finału i ukończyli go z tytułami finalistów. Do uzyskania tytułu laureata Maćkowi zabrakło jedynie jednego punktu. Jednakże ich wspólny wynik w rankingu startujących w niej szkół uplasował II Liceum Ogólnokształcące z Elbląga na drugim miejscu w kraju. Opiekunem i nauczycielem młodzieży była p. Hanna Pietras.

Czytaj więcej...

Nie pal, żyj dłużej! - finał

27 maja odbył się konkurs międzygimnazjalny pod hasłem "Nie pal - żyj dłużej".
Nasze gimnazjum reprezentowała ekipa w składzie: Natalia Milusz klasa II D, Kinga Dzienisz klasa II E i Bogumił Libura klasa III D.

Natalia zajęła II miejsce, Boguś IV miejsce!

GRATULACJE!

Oprac. Alina Smoleńska - pielęgniarka szkolna

ZSO nr 2 w Elblągu - szkoła na medal(e)

Dobiega końca rok szkolny 2014/2015, dlatego pora na podsumowanie sukcesów, na które uczniowie i ich opiekunowie pracowali przez wiele miesięcy. Dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Królewieckiej 42 w Elblągu był to bardzo udany okres. W 10 wojewódzkich konkursach przedmiotowych Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty uczniowie Gimnazjum nr 3 zdobyli 42 tytuły laureatów i 34 tytuły finalistów oraz tytuł laureata ogólnopolskiej olimpiady matematycznej. II LO jak dotąd może poszczycić się 21 laureatami i 7 finalistami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich, w tym olimpiad m.in. z: wiedzy o III RP, wiedzy o filmie, wiedzy ekonomicznej, wiedzy ekologicznej, wiedzy mediewistycznej i wielu innych. Indeksy AGH (geografia), Politechniki Gdańskiej (chemia), UW (Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej; Konkurs Wiedzy o Mediach, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym)) otrzymało 15 uczniów. W części konkursów i olimpiad nadal trwają rywalizacje na końcowych etapach. Ci zaś, którzy już są szczęśliwymi zdobywcami tytułów laureatów i finalistów mogą cieszyć się zwolnieniem z egzaminów zewnętrznych, a nawet awansem do szkół kolejnych.

Czytaj więcej...

Urodzaj laureatów i finalistów!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tym roku szkolnym odnotowaliśmy urodzaj laureatów i finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych warmińsko - mazurskiego kuratora oświaty. Uczniowie Naszego Gimnazjum uzyskali w 10 konkursach przedmiotowych  42 tytuły LAUREATÓW i 34 tytuły FINALISTÓW! Niektórzy nawet mieli apetyt nieco wzmożony, więc zdobyli ich aż 7. Rekordzista to Kacper Lubiszewski (3d).

To ogromny sukces uczniów i nauczycieli, pobiliśmy własny rekor  i utrzymujemy się na prowadzeniu w Elblągu ( w ubiegłym roku w 9 konkursach otrzymaliśmy 28 tytułów laureatów i 20 tytułów finalistów).

Serdecznie wszystkim gratulujemy, jesteście wielcy!