Rok szkolny 2014/2015 - osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów i nauczycieli ZSO nr 2 w Elblągu w roku szkolnym  2014/2015

 

1.   Wyróżnienie za Doskonałość Zarządzania w kategorii organizacji edukacyjnych w XV edycji Warmińsko – Mazurskiej Nagrody Jakości.

2.    Geocertyfikat 2014 – 2016 za działalność edukacyjną i wychowawczą w podejmowaniu zagadnień do różnorodności otoczenia i inicjatyw ukazujących geologiczne i antropogeniczne elementy przyrody nieożywionej.

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu

 

1.   Sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim:

 

a.    56 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

·         Krzysztof Rostowski – laureat (Marek Nowosad) (zwolnienie z egzaminu maturalnego, indeksy)

 

b.    Konkurs Wiedzy o Mediach

·         Dominika Tomaszewska laureatka (indeksy) (Agnieszka Grunau)

 

c.    XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej:

 

Kinga Kozieł – tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego

Maciej Berkowski - tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego

 

d.  II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

·         Oliwier Taraszkiewicz – tytuł finalisty (Zdzisław Wielgolaski)

 

e.  Konkurs „Wygraj indeks” Politechniki Warszawskiej

·         Andrzej Nowikowski

·         Joanna Slewa

 

f.   Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna „Polska Piastowska”

·         Krzysztof Rostowski – tytuł laureata: II miejsce (Zdzisław Wielgolaski)

 

g.  Konkurs Chemiczny „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej

 

Laureaci: (Barbara Fijałkowska – Karolik)

·         Katarzyna Begger

·         Agnieszka Grzeszczak

·         Mateusz Guziak

·         Anna Janeczek

·         Małgorzata Krajnik

·         Mateusz Malinowski

·         Łukasz Możdżeń

·         Michał Olewniczak

·         Joanna Stefaniak

·         Karolina Tabor

·         Magdalena Wrzeszczyńska

 

h.    Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka:

·         Joanna Slewa – finalista

 

i.     Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”: (Joanna Sutuła, Jacek Tomczak)

·         Paweł Lefelbajn – tytuł „KAON”

·         Szymon Rękawik

·         Michał Młynarski      – tytuł „TAON”

·         Patryk Sobolak

·         Paweł Banach

 

j.     Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Kategoria JUNIOR – klasa I

Paweł Lefelbajn

Klaudia Rybka

Jakub Kluk

 

Kategoria STUDENT – klasa II

Maciej Rakocki

Krzysztof Sajko

Magdalena Solecka

Szymon Rękawik

Tomasz Ciborowski

 

Kategoria STUDENT – klasa III

Joanna Slewa

Michał Młynarski

Daniel Kucewicz

Aleksandra Procyk

 

 

2.   Sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu okręgowym:

 

a.    Olimpiada Języka Angielskiego:

·         Krzysztof Zwolak – laureat (Dagmara Fabiańska)

 

b.   Wojewódzki Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Matematyka w zarządzaniu”:

II miejsce drużynowo: Joanna Slewa, Michał Młynarski, Tomasz Ciborowski;

III miejsce drużynowo: Olga Błaszczyk, Stanisław Piotrowski, Szymon Rękawik.

Nauczyciele przygotowujący: Katarzyna Cybulska, Ewa Aniszewska

 

c.    Olimpiada Wiedzy o III RP

Krzysztof Rostowski – II miejsce – finalista etapu centralnego (Zdzisław Wielgolaski)

a.   Olimpiada Solidarności

·         Karolina Szelezin – tytuł laureata wojewódzkiego,

                          awans do finału olimpiady (finał 10.06)  (Marek Nowosad)

 

b.   XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej:

·         Kinga Kozieł – I miejsce – tytuł laureata, awans do finału ogólnopolskiego (Hanna Pietras)

·         Maciej Berkowski – IV miejsce, awans do finału ogólnopolskiego

 

c.    XIII Warmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne:

·         Paweł Lefelbajn – Ii miejsce – tytuł laureata (Ewa Aniszewska)

·         Szymon Rękawik – V miejsce (Katarzyna Cybulska)

 

d.   Ogólnopolska Olimpiada Tematyczna: „Losy żołnierza i dzieje oręża Polskiego
w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy”:

·         Maciej Ciach –  tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego  (Bożena Kocińska - Pietruczuk)

e.    VIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

·         Joanna Slewa – udział w III etapie

 

f.     XVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

·         Adrianna Buczak– III miejsce – tytuł laureata (Agnieszka Antoniuk – Rumak)

 

g.     Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

·         Aleksandra Kasin – finalistka           (Iwona Studzińska)

 

h.    VI Warmińsko – Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne:

·         Andrzej Nowikowski, Stanisław Piotrowski, Kamil Urban – III miejsce (Wojciech Dobrzycki)

 

i.     XIII Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna

·         Joanna Slewa, Szymon Rękawik – finaliści (Ewa Aniszewska, Katarzyna Cybulska

 

ł. XLIV Olimpiada Biologiczna:

·         Kinga Kozieł – V miejsce – tytuł laureat

 

1.   Sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu regionalnym:

 

a.    Konkurs Regionalny „Żuławy Wiślane – unikatowy obszar w Polsce i Europie”:

·         Karol Tatar – I miejsce

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 

a.    Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych – w ramach Licealiady
(Wojciech Samulewski, Jolanta Jaroszewicz- Kulas)

 


I miejsce w województwie

Wołodko Weronika    

Pik Daria   

Szczygłowska Aleksandra 

Kaczmarczyk Karolina

Dziczek Dominika

Tomaszewska Dominika

Wójcicka Aleksandra

Giecewicz Izabela

Figielska Milena     

Kania Kinga      

Dunajska Julia

 

 

b.    Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Unihokeju Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych – w ramach Licealiady

II miejsce województwie

Dominika Tomaszewska 

Dorota Pikulska

Aleksandra Mazur

Karolina Tabor      

Magda Marcinkowska

Alicja Parzych  

Katarzyna Grucelska

Justyna Nazarewicz

Patrycja Bednarska

 

c.    Licealiada – lekkoatletyka indywidualna – szczebel powiatowy

Agata Licznerska –    złoty medal w biegu na 200m
                            srebrny medal w biegu na 100m
Angelika Tatarewicz – złoty medal w biegu na 800m
Dominika Tomaszewska – brązowy medal w rzucie oszczepem

Karolina Tabor

Licznerska Agata

Julia Gościńska                  sztafeta 4x100 -brązowy medal

Natalia Hoffmann

brązowe medale :
Radosław Florkowski- w biegu na 200 m
Bartosz Cebula- w pchnięciu kulą
Kacper Wilk –w skoku w dal
Kacper Kruk -- w biegu na 100 m
Kacper Szulc -- w biegu na 1500 m
Bartosz Cebula

Kacper Wilk                      sztafeta 4x100

Michał Brzozowski

Radosław Florkowski

a.    Turniej Szachowy w ramach Licealiady 2015

III miejsce w Elblągu

 Aleksandra Procyk

 Adam Papierowski

 Mikołaj Mysiakowski

 Marcin Celuch

 

 

Gimnazjum nr 3 w Elblągu

 

a.    IX Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

 

·         etap ogólnopolski:

Damian Burczyk – tytuł laureata (Magdalena Adryjanek)

 

 

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY

 

42 tytuły laureata, 34 tytuły finalisty

 

1.   Konkurs Przedmiotowy z Fizyki:

 

·         tytuł laureata

·         Damian Burczyk – I miejsce w województwie                          (Joanna Sutuła)

Daniel Chrościcki – III miejsce w województwie

Kacper Lubiszewski

Dawid Woźny

Mateusz Ściślak

Małgorzata Babraj   

Aleksander Strzelecki     

Milena Zamłyńska

 

·         tytuł finalisty:

Natalia Milusz                                                                   (Joanna Sutuła)

Michał Flakowski

Marta Bombała                                                                (Sylwester Kalinowski)

        

b.    Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego:

 

·         tytuł laureata:

Ściślak Mateusz Adam                                                        (Joanna Węgłowska)
Babraj Małgorzata
Rokita Agata

Lubiszewski Kacper

 

·         tytuł finalisty:

 

Perszke Konrad                                                                (Joanna Kurczewska)
Waśkiewicz Maria
Murgrabia Zuzanna

Piwowarska Dominika

Olszewska Anna
Bober Agata                                                                    (Joanna Węgłowska)

Późniewska Martyna                                                         

Pietruszka Krzysztof                                                          (Ewa Powalska)
Abłażewicz Patrycja                                                           (Dagmara Fabiańska)

 

c.    Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego:

 

·         tytuł laureata:

Zuzanna Kluk                                                                   (Anetta Sosnowska)
Agnieszka Dąbkowska                                                        (Bogusław Walewski)

Martyna Chomicz                                                              (Małgorzata Rydelek)
Kacper Kwidziński
Kacper Lubiszewski

 

·         tytuł finalisty:

Katarzyna Drewnowska                                                      (Małgorzata Rydelek)

 

d.    Konkurs Przedmiotowy z Historii:

 

·         tytuł laureata:

Kacper Lubiszewski                                                            (Zdzisław Wielgolaski)

Kamil Klasa

Andrzej Chądzyński

 

·         tytuł finalisty:

Filip Ostałowski                                                                 (Zdzisław Wielgolaski)

 

e.    Konkurs Przedmiotowy z Biologii:

·         tytuł laureata:

Anna Olszewska                                                               (Dorota Wiśniewska)
Agnieszka Dąbkowska
Marta Komorowska

Natalia Milusz                                                                   (Katarzyna Zarzeczna)

 

·         tytuł finalisty:

Alicja Jurewicz                                                                  (Dorota Wiśniewska)
Klaudia Skubisz

Piotr Krawczyk
Aleksandra Leszko

Bogumił Libura                                                                 (Katarzyna Zarzeczna)
Monika Lelujko

Oliwia Lewandowska
 

 

f.     Konkurs Przedmiotowy z Chemii:

 

·         tytuł laureata:

Agnieszka Dąbkowska                                                        (Dorota Wiśniewska)
Alicja Jurewicz
Klaudia Skubisz

 

·         tytuł finalisty:

Damian Burczyk                                                                (Danuta Mazur

a.    Konkurs Przedmiotowy z Matematyki:

 

·         tytuł laureata:

Damian Burczyk – I miejsce w województwie                          (Magdalena Adryjanek)
Kacper Kwidziński
Kacper Lubiszewski
Małgorzata Babraj
Agnieszka Dąbkowska                                                        (Ewa Aniszewska)

Anna Strzelczyk
Michał Flakowski                                                               (Bożena Dutkiewicz)
Natalia Milusz
Anna Olszewska
Dawid Woźny
Krzysztof Pietruszka
 

·         tytuł finalisty:

Jakub Stromski                                                                 (Bożena Dutkiewicz)

Aleksander Strzelecki
Milena Zamłyńska

 

b.    Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego:

 

·         tytuł laureata:

Kacper Lubiszewski                                                            (Edyta Wronowska)

Krzysztof Pietruszka                                                          (Katarzyna Lelujko)

 

·         tytuł finalisty:

Agnieszka Dąbkowska                                                        (Edyta Wronowska)

 

c.    Konkurs Przedmiotowy z Wiedzy o Społeczeństwie:

 

·         tytuł laureata:

Daniel Chrościcki                                                               (Zygfryd Krajnik)

 

d.    Konkurs Przedmiotowy z Geografii:

 

·         tytuł laureata:

Kacper Lubiszewski                                                            (Joanna Borzymowska)

 

·         tytuł finalisty:

Woźny Dawid                                                                            (Joanna Borzymowska)

Kroll Paweł
Bombała Marta
Guzowski Krystian
Lewandowska Oliwia

Mańkowski Igor                                                                (Dorota Szocik)

 

e.    Warmińsko-Mazurski Turniej Wiedzy o BRD:

 

·         etap wojewódzki

Jan Iwaniszyn                   7 miejsce                                   (Dariusz Andrzejewicz)

Szymon Butryn

Kacper Ledwosiński  

 

f.     Polsko – Ukraiński  Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

·         Burczyk Damian – tytuł „KAON”

·         Chrościcki Daniel                tytuł „TAON”

·         Zmyślony Franciszek        

·         Babraj Małgorzata          

·         Woźny Dawid                     

g.    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

 

Kategoria KADET– klasa I

Mateusz Łukowicz

Kacper Żyłowski

Joachim Szemioto – Jasiński

Jakub Świątkowski

Kamila Moch

Bartosz Fiedor

Paweł Budny

Jakub Musik

 

Kategoria KADET– klasa II

Krzysztof Pietruszka

Dawid Woźny

Milena Zamłyńska

 

Kategoria KADET– klasa III

Damian Burczyk

Anna Olszewska

Anna Strzelczyk

 

 

h.   Konkurs krasomówczy z języka angielskiego „Speaking in public”

·         Małgorzata Babraj – I miejsce, nagroda publiczności                (Joanna Węgłowska)

·         Mateusz Ściślak – II miejsce                                               (Joanna Kurczewska)

·         Aleksandra Gronuś – II miejsce

 

 

 

i.     III Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej „Przyroda Powiśla, Warmii i Żuław”:

 

Laureaci:

Dąbkowska Agnieszka                                                   (Dorota Wiśniewska)

Zelek Amelia                           

Jurewicz Alicja                  

Toboła Natalia         

Waśkiewicz Maria          

Lelujko Monika 

 

Finaliści:

Musiał Hubert               

Deputat Kazimierz   

Olszewska Anna                

Klasa Kamil                                    

Nowak Sebastian                

Żbikowski Maciej        

Kodrzycki Aleksander        

Skubisz Klaudia

Strzelczyk Anna 

 

a.   Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs "Wiedza o HIV/AIDS"

b.    Maria Waśkiewicz – II miejsce                                             (Alina Smoleńska)

 

c.    Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs "Wiem co jem”

d.    Gabrysia Miśta – I miejsce                                                  (Alina Smoleńska)

e.    Konrad Perszke – III miejsce

 

f.     Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej szkół gimnazjalnych
Szymon Burtyn – II miejsce drużynowo, awans do etapu ogólnopolskiego
Jan Iwaniszyn                                                                  (Grzegorz Uściński)
Kacper Kwidzyński

 

Jan Iwaniszyn – IV miejsce indywidualnie

g.    XX edycja Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy":

Bartosz Tupaj          - awans do etapu wojewódzkiego             (Zdzisław Wielgolaski)

Jan Wiśniewski

h.   XIX Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej "Drogami świętego Jakuba”

(Krzysztof Chrobot, Barbara Marcinkiewicz)

 

·         Wiktoria Kozłowska – tytuł laureataw kategorii konkurs wiedzy

 

Klara Marcinkiewicz – I miejsce w kategorii piosenka pielgrzymkowa

Seweryn Gibas               

Maciej Wedeł               

Kinga Tkaczuk            

Agnieszka Rawwo         

Karolina Łabuńska

 

Patryk Kowalczyk

Jakub Światkowski – II miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych

 

 

i.     Miejski konkurs historyczny „Elbląg wczoraj i dziś” :

Maleszyk Marcelina – I miejsce                                            (Przemysław Kurczewski)

Zelek Amelia              

Kozłowska Wiktoria   

Wojtkowiak Alicja          

Górska Katarzyna      

 

Błaszczak Laura – II miejsce             

Pawłow Aleksandra      

Cegiełka Oliwia         

Kuligowska Kaja            

Deputat Kazimierz

 

j.     Konkurs matematyczny „Konkurs rachmistrzów” na etapie regionalnym:

Joachim Szemioto – Jasiński – I miejsce

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

a.    Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych

 

tytuł laureata drużynowo (1 miejsce w województwie)

 

a.    Ogólnopolski Turniej Talentów S. O. S mi. W. Gawłowskiego

II miejsce w finale wojewódzkim

 

b.    Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w unihokeju dziewcząt szkół gimnazjalnych: VI miejsce

 

c.    Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w unihokeju dziewcząt szkół gimnazjalnych: VI miejsce

 

d.    Mistrzostwa Polski Seniorów w Short tracku:(Ireneusz Borowiecki)

Kamila Stormowska– srebrny medal w biegu na dystansie 1000m i brązowy medal
w biegu sztafetowym

 

e.    Mistrzostwa Polski Młodzików: (Ireneusz Borowiecki)

Kamila Stormowska– uzyskała tytuł MISTRZYNI POLSKI zdobywając złote medale
na dystansach: 1000m, 777m i 1500m oraz srebrny medal na dystansie 500 m.
Ponadto Kamila na tych zawodach ustanowiła kolejny rekord Polski młodziczek.

 

f.     Finał Pucharu Europy Juniorów w Short tracku, Oberstdorfie: (Ireneusz Borowiecki)

Kamila Stormowska – dwa srebrne medale: na dystansie 1000m i w wieloboju

 

Inne sukcesy

 

k.    II LO „Srebrną szkołą 2015” w rankingu najlepszych liceów w Polsce (186 pozycja)