Internetowy Konkurs Matematyczny - FINAŁ

Dnia 17 czerwca odbył się finał Internetowego Konkursu Matematycznego. W pierwszej dziesiątce znalazło się 5 uczniów naszej szkoły, a II LO zostało wybrane najlepszą szkołą.

 

 

Internetowy Konkurs Matematyczny zaczął się na początku kwietnia. Uczniowie, którzy dostali się do finału, musieli wcześniej przebrnąć przez 3 internetowe etapy. Udało się to 55 uczniom, w tym 11 z naszej szkoły (9 osób z klasy IIe, 1 osoba z Id oraz 1 osoba z Ie). Finaliści mieli 3 tygodnie na przygotowanie się do ostatniego etapu. 

Dnia 17 czerwca w budynku PWSZ w Elblągu, przy ul. Wojska Polskiego 1 odbył się finał konkursu. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań. Następnie komisja wszystko sprawdziła i ogłosiła wyniki. W pierwszej dziesiątce znalazło się 5 uczniów z naszej szkoły. 
Oto oni:
3 miejsce – Sylwia Kamińska II e 
4 miejsce – Adrianna Slewa I e
6 miejsce – Mateusz Sznaza II e
8 miejsce – Natalia Bether II e
9 miejsce – Michał Nowakowski II e

Co więcej II Liceum Ogólnokształcące dostało nagrodę dla najlepszej szkoły (uczniowie zdobyli w finale największą ilość punktów).
Natomiast p. Ewa Aniszewska wygrała jako najlepszy nauczyciel (jej uczniowie zdobyli w finale największą ilość punktów).

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję na równie wysokie wyniki w kolejnych latach. Uczniowie klasy II mają przed sobą jeszcze jeden start (w przyszłym roku), natomiast uczniowie klasy I jeszcze dwa podejścia (za rok i za dwa lata).