Rok szkolny 2010/2011

Wyniki konkursu "Nie pal - żyj dłużej"

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez papierosa. W Gimnajum nr 5 rozegrany został w tym dniu finał II Międzyszkolnego konkursu wiedzy o szkodliwych skutkach palenia tytoniu "Nie pal - żyj dłużej". Do konkursu przystąpiły wszystkie elbląskie gimnazja.

Czytaj więcej...

Czek dla szkoły za odpady!

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjum zajęło II miejsce w XV edycji konkursu na selektywną zbiórkę odpadów organizowanego przez Zakład Utylizacji  Odpadów sp. z o.o. i Urząd Miejski w Elblągu. Nagroda za II miejsce to czek na 1800 zł. 

Czytaj więcej...

Nasze gimnazjum wygrywa kolejne konkursy!

Miło nam poinformować, że 9 maja uczniowie naszej szkoły zajęli medalowe miejsca w konkursie matematycznym „Żyjemy wśród liczb 2011”.
Do udziału w konkursie, którego organizatorem było Gimnazjum nr 8 w Elblągu, zaproszeni byli uczniowie elbląskich i powiatowych szkół gimnazjalnych. 

Oto wyniki konkursu:

  • w kategorii klas pierwszych III miejsce zajął Szymon Rękawik (1d)
  • w kategorii klas drugich I miejsce zajął Michał Młynarski (2e)
  • w kategorii klas trzecich I miejsce zajął Wojciech Guderski (3e)

W kolejnym konkursie na prezentację multimedialną „Matematyka a sztuka” bezkonkurencyjna okazała się Joanna Milan (3e), zdobywając I miejsce.
Gratulujemy!
 

Magdalena Hasiura "Mocna w słowie"

 Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIe - Magdalena Hasiura - zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym "Mocni w słowie" w kategorii gimnazja. Finał konkursu odbył się 29 kwietnia w sali kameralnej kina Światowid. Zapraszamy do przeczytania relacji z finału konkursu oraz do obejrzenia zdjęć na stronie www.portel.pl/artykul.php3

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

16 kwietnia 2011r. w Olsztynie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Świetnie spisała się uczennica klasy IC - Karolina Haber, która zajęła 5. miejsce i awansowała do etapu centralnego.

Gratulujemy!

Wyniki finału Międzygimnazjalnego Konkursu Językowo-Plastycznego

Organizator konkursu (Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu) informuje, że:

 1. Na podstawie dokumentacji przekazanej przez szkoły uczestniczące w konkursie do etapu  finałowego zakwalifikowanych zostało łącznie 30 uczniów, w tym:

      - 5 uczniów z Gimnazjum nr 8

      - 5 uczniów z Gimnazjum nr 4

      - 20 uczniów z Gimnazjum nr 3

 

2. Biorąc pod uwagę oceny punktowe uzyskane przez ww 30 uczniów w eliminacjach szkolnych,  organizator konkursu ustalił listę rankingową konkursu, którą zamieszcza się w załączeniu.

 

3. Spośród 30 finalistów jury, powołane przez Dyrektora ZSO nr 2 w Elblągu dla rozstrzygnięcia konkursu, wyłoniło:

 

a) 5 uczniów (wyszczególnionych na załączonej liście rankingowej finalistów pod lp. 1-5) spełniających kryterium uzyskania co najmniej 61 punktów, tj. minimum 81% pkt., którym przyznało tytuł laureata konkursu

 

b) 4 uczniów zakwalifikowanych do wyróżnienia (wyszczególnionych na liście rankingowej finalistów pod lp. 6-9).

 

 4. Uroczystość podsumowania konkursu odbędzie się w siedzibie organizatora (aula ZSO nr 2 w  Elblągu) w czwartek 28 kwietnia br. od godz. 12:00, na którą zaprasza się wszystkich 30 finalistów, nauczycieli uczących języka angielskiego uczniów, którzy zdobyli tytuł laureatów i wyróżnionych, dyrektorów szkół biorących udział w konkursie oraz szkolnych koordynatorów konkursu.

Czytaj więcej...

Międzyszkolny Konkurs Kultury Języka Polskiego o laur Kazimierza Jagiellończyka

Z wielką przyjemnością informujmy, że 11.04.2011r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblagu odbyła się II edycja konkursu z zakresu KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO , który w tym roku objęty został honorowym patronatem PREZYDENTA MIASTA ELBLĄGA.

Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące w Elblagu przy współudziale Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Wygrana Anny Kamińskiej

Anna Kamińska (IIIa) zajęła I miejsce w  IX edycji konkursu "Matematyka w Zarządzaniu" (etap wojewódzki). Patronat nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.  Gratulujemy!

Adrianna Slewa wygrała indeks!

Miło nam poinformować, że uczennica Adrianna Slewa została  laureatką konkursu matematycznego "Wygraj indeks" zorganizowanego przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Gratulujemy! 

Sukces Patrycji Mydło!

 Brawo! Jest sukces!

 

Uczennica klasy III A PATRYCJA MYDŁO została finalistką eliminacji centralnych XXXVII Olimpiady Historycznej, które odbyły się w Gdańsku w dniach 1-4 kwietnia 2011 r.

Czytaj więcej...