Rok szkolny 2014/2015

Przepis na dziennikarstwo, czyli warsztaty z PortEL.pl

             Wielu z nas dość sceptycznie podchodzi do różnego rodzaju poradników i samouczków typu: kurs pisania, kurs gotowania, kurs dziennikarstwa. Okazuje sie jednak , że istnieje coś takiego jak przepis na dobre dziennikarstwo. Przekonaliśmy sie o tym na warsztatach, które poprowadzili dla nas redaktorzy z portEl.pl- pani Natalia Szrama oraz pan Rafał Gruchalski. Podczas spotkania podzielili się swoimi doświadczeniami z praktyki dziennikarskiej.

Czytaj więcej...

W ZSO nr 2 mieszka poezja

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 3 w Elblągu mogą pochwalić się wieloma talentami. Potwierdzeniem ich umiejętności są liczne sukcesy w sporcie, w konkursach przedmiotowych: matematycznych, historycznych, językowych... Konkurs poetycki jest wyjątkową okazją dla zaistnienia dla młodych poetów.

Czytaj więcej...

Nasza szkolna blogosfera

Być może osoby, które znasz, posiadają własnego bloga, kanał na YouTube, albo ciekawy profil na Instagramie, a Ty jeszcze o tym nie wiesz… Każda z tych osób może zaciekawić czymś wyjątkowym…

Czytaj więcej...

W świecie kryminałów

Wielbiciele literatury pełnej zagadek, niespodziewanych zwrotów akcji, tajemniczych, mrocznych historii mieli okazję poznać bliżej świat kryminalnych powieści. Stało się to za sprawą spotkania z autorką literatury tego gatunku - Panią Agnieszką Pietrzyk, elblążanką, która z powodzeniem wydaje swoje książki. Pisarka od 12 roku życia jest niewidoma.

Czytaj więcej...