''Młodzi Głosują'' - już w naszej szkole!

"Młodzi Głosują" - już w naszej szkole!

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w dniu 20 czerwca 2010 roku, Gimnazjum nr 3 i Liceum Ogólnokształcące nr 2 przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ – „MŁODZI GŁOSUJĄ” , w której to, bez względu na wiek, każdy uczeń ma prawo oddać głos w swojej szkole na kandydata w wyborach prezydenckich.

Dlatego też, już w ten piątek (11 czerwca!) Samorząd Szkolny przeprowadzi prawybory prezydenckie gdzie każdy uczeń Gimnazjum nr 3 i II Liceum posiada czynne prawo wyborcze!

Na terenie całej szkoły można zobaczyć sylwetki wszystkich 10 kandydatów, zapoznać się z ich poglądami i biografią by świadomie oddać głos na tego pretendenta, który najbliżej odzwierciedla poglądy. Od 9 czerwca zostanie uruchomiony także „Latarnik Wyborczy” – internetowy quiz, w którym będzie można skonfrontować swoje poglądy z programem wyborczym wszystkich kandydatów.

Wyniki wyborów zostaną ogłoszone 21 czerwca, dzień po oficjalnych, powszechnych wyborach prezydenckich.

Więcej szczegółów dotyczących akcji „Młodzi Głosują” można znaleźć na oficjalnej stronie akcji www.ceo.org.pl/portal/młodzi , stronie „Latarnika” - www.latarnikwyborczy.pl lub u członków Samorządu.

 

Zapraszamy do świadomego uczestnictwa w wyborach!