Patriotyczne aranżacje sal - konkurs

Jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na patriotyczne aranżacje sal z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.
Patriotyzm może przejawiać się w różnych postawach i odsłonach. Nasz stosunek do ojczystego kraju, podziw dla jego bohaterów, szacunek dla symboli narodowych i duma z polskości – to priorytety w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. Liczą się nawet najmniejsze przejawy zainteresowania i chęci zastanowienia się nad naszą historią

 Dlatego ważne jest nawet wspólne klasowe dekorowanie sal i pomysł na to, jak przedstawić patriotyzm. W tym roku do konkursu przystąpiło w sumie dziewięć klas, które udekorowały następujące sale:


1f gimnazjum – sala 01
IIIA LO - sala 04
2d gimnazjum – sala 4
1b gimnazjum – sala 5
IC LO – sala 27
IIIE LO – sala 33
3c gimnazjum – sala 35
IE LO – sala 35


Jury w składzie: pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor ZSO nr 2, pani Elżbieta Paprocka – historyk oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Julia Parda, Kamil Liber, Natalia Milusz, Martyna Późniewska zgodnie wyłoniło I miejsce czyli klasę 2d gimnazjum i jej aranżację sali nr 4.

Klasa zadbała o szczegóły patriotyczne, wydarzenia z ważnych momentów historii Polski i wkomponowała je w matematyczny charakter gabinetu. Była tam zatem oś historii Polski, były figury geometryczne symbolizujące różne zawiłości naszego dziedzictwa. W sposób szczególny w projekt zaangażowana była wychowawczyni klasy – pani Magdalena Adryjanek. Brawo!


II miejsce zajęła klasa IB LO, a miejsce III - 3c gimnazjum i IE LO.
Gratulujemy!
Nagrody zostaną wręczone w środę 16 listopada 2016r.