Konkurs pieśni patriotycznej z okazji 11 listopada

Wiemy, że lubicie i umiecie śpiewać! Pieśni i piosenki patriotyczne to oryginalny repertuar. W jego wykonaniu liczy się nie tylko wybór utworu, ale również emocje i nastrój i aranżacja sceniczna.
To już kolejny rok, gdy z okazji 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły prezentuje swój codzienny patriotyzm.
16 lisopada w auli szkolnej młodzież naszej szkoły śpiewała pięknie i poruszająco w konkursie pieśni patriotycznej. Z sercem, zapałem i świadomością o czym jest pieśń. Do tego stroje, często żołnierskie, partyzanckie, harcerskie oraz postacie strajkujących stoczniowców. Wykonawcy śpiewali z podkładem muzycznym lub przy własnym akompaniamencie. Były też dźwięki wybijane nogami, jak mocny krok żołnierski wybrzmiały tony marsza i zachwyciły słuchających. Nic więc dziwnego, że komisja w składzie: pani Agnieszka Jurewicz, dyrektor ZSO nr 2 w Elblągu, pani Agnieszka Grunau, pani Barbara Marcinkiewicz i Martyna Późniewska (SU) - miała trudność w wyłonieniu kolejnych miejsc. Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:

W kategorii solistów nagrodzony został Paweł Andrzejewicz (1f gimnazjum)


W kategorii zespołów I miejsce zajęła klasa IE LO
II miejsce zajęła klasa 2d gimnazjum,  a III miejsce zajęły równorzędnie klasy 3d i 1f gimnazjum
Gratulujemy!