Bożonarodzeniowe dekoracje okien i konkurs na najdłuższy łańcuch

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia w ZSO nr 2 zapanowała na dobre. Samorząd Uczniowski jak co roku przeprowadził konkurs na świąteczne dekoracje. Tym razem dekorowano klasowe okna. Punktem wyjściowym oceny dekoracji była estetyka wykonania, pomysł, wykorzystanie i dobór materiałów użytych do ozdób. Klasy mogły zdobyć dodatkowe punkty za wykonanie papierowego łańcucha, który należało złożyć w bibliotece do 5 grudnia. Z terminowością uporały się tylko trzy klasy, więc przedłużono możliwość oddawania łańcuchów. Nikt wtedy nie wiedział, że zapanuje gorączka wyścigów na najdłuższy łańcuch. Jednym słowem, łącznie uczniowie ZSO nr 2 wykonali 1378 m świątecznego łańcucha. Rekord może nie na poziomie światowym, ale elbląski z pewnością!!!! Brawo!!

W środę 7 grudnia komisja w składzie: pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor ZSO nr 2, pani Barbara Marcinkiewicz oraz przedstawiciele SU oceniła dekoracje okienne. Wyłoniono dwa pierwsze miejsca. Oto ostateczne wyniki:
I miejsce klasa 1f gimnazjum – gabinet 01.
Dekoracje wyróżniające się wśród pozostałych. Uczniowie wykorzystali żywe elementy, ekologiczne, sięgnęli do tradycyjnych motywów dekoracyjnych. Przemyślana i dopracowana kompozycja W rezultacie wprowadzili w całym gabinecie klimatyczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Brawo. Dodatkowo oddali w terminie pięknie wykonany łańcuch o długości 121,5 m.
I miejsce klasa 3 d gimnazjum –biblioteka.
Dekoracja okienna na wesoło. Wykorzystano szablony, ręcznie wykonano ozdoby, wciągając w dekorację samego króla Kazimierza Jagiellończyka – patrona IILO. Długość łańcucha wykonanego przez klasę to 456 m.
Wyróżnienia:
1e gimnazjum – sala 02( łańcuch 321 m)
2a gimnazjum – sala 29 (łańcuch 13 m)
2c gimnazjum – sala10 (łańcuch 46m)

 

Dyplomy i upominki do odebrania w bibliotece w poniedziałek (12 grudnia).