Walentynki 2017

W wigilię Walentynek 2017r. w ZSO nr 2 w Elblągu odbył się Walentynkowy Konkurs Muzyczny organizowany przez Samorząd Uczniowski. Ten wyjątkowy dzień zagościł na dobre w polskich realiach i podoba się wszystkim. Jest lubianą i wyczekiwaną okazją do składania życzeń tym, których podziwiamy, lubimy i kochamy. Dziś świętowaliśmy go z piosenką miłosną na ustach…

W konkursowej rywalizacji, którą podjęliśmy po raz pierwszy brały udział dwie klasy oraz pięć solistek. Jedna z nich, Natalia Skarbecka, uczennica klasy 1F Gimnazjum nr 3, udzieliła odpowiedzi na kilka pytań:

-Czy sama wyszłaś z inicjatywą udziału w konkursie, czy ktoś Cię zachęcał?
Natalia Skarbecka: Do tej fajnej zabawy namówiły mnie koleżanki. Sama wahałam się, ale ich wsparcie wpłynęło na moją decyzję. Cieszę się, że skorzystałam z ich rady i dziękuję im za to. Dobrze się bawiłam.
-Podoba Ci się świętowanie Walentynek w taki sposób?
Natalia Skarbecka: Jest to na pewno dużo ciekawsze od dnia, w którym mielibyśmy cały dzień spędzać na nauce. To urozmaica życie szkoły i sprawia, że czujemy się w niej dobrze.

Wywiadu udzielił również Karol Ledwosiński, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego:
-Czy Samorząd Uczniowski poradził sobie gładko z organizacją całego wydarzenia?
Karol Ledwosiński: Mieliśmy mały problem. Główny kłopot miał charakter techniczny i był związany ze sprzętem, ponieważ komputer odmawiał nam posłuszeństwa. Na szczęście udało się go przywrócić do porządku. Poza tym kłopoty sprawiało zapisywanie się uczestników do ostatniej chwili….
-To jest pierwszy tego typu konkurs Walentynowy w naszej szkole. Skąd pomysł na to przedsięwzięcie?
Karol Ledwosiński: Nie. Konkurs organizowany jest przez SU od kulku lat. Konkursy wokalne cieszą się popularnością, bo nasza szkoła lubi śpiewać.

Jury konkursu wybrało zwycięzców. Na podium indywidualnie stanęli:
I miejsce - Kinga Lewczuk 1B II LO
II miejsce - Julia Konopko 2D Gimnazjum nr 3
III miejsce - Ewa Czapiewska 2B Gimnazjum nr 3
a w rywalizacjach klasowych:
I miejsce - 1F Gimnazjum nr 3
II miejsce - 3A Gimnazjum nr 3

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, zapał i świetnią zabawę! Czekamy na powtórkę za rok!

Igor Piechowiak,
Kółko dziennikarskie, IID Gimnazjum