Wydarzenia

Drzwi otwarte w II LO - 2017

Dziedziniec II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu 25 maja 2017r. przed 13-stą był opanowany przez króla Kazika, który uroczyście ubrany w szaty królewskie i zaopatrzony w kosz słodyczy zapraszał w podwoje szkoły. Potem wraz z dyrekcją uczestniczył w uroczystości powitania gości, czyli uczniów klas trzecich elbląskich gimnazjów, ich opiekunów, rodziców i przyjaciół podczas Drzwi Otwartych II LO. W tym roku odbyły się one pod hasłem „Rodzina i szkoła”.
„Przybył do Was nasz król, bo szkoła łączy nowoczesność z tradycjami, od lat na rynku edukacyjnym i w świadomości elblążan II LO funkcjonuje jako najstarsza szkoła w mieście, od lat dba od wysoki poziom edukacji i jest spadkobierczynią Gimnazjum Elbingese, które cieszyło się wielką reputacją.”- tak witała zebranych Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, w strukturach którego jest II LO.

Czytaj więcej...

Depresja - rozmiawiajmy o niej

Dzień 7 kwietnia ogłoszony jest przez organizację "WHO" Światowym Dniem Zdrowia.
Co roku ma inne hasło przewodnie. Tegoroczny temat brzmi „Depresja - rozmawiajmy o niej”. Z tej okazji w naszej szkole klasa IIC LO przy współudziale IC LO przeprowadziła szereg działań.

Od rana klasy biologiczno-chemiczne liceum i gimnazjum miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez profesora wydziału fizjologii AWFiS w Gdańsku, doktora Radosława Laskowskiego.

Czytaj więcej...

Projekty gimnazjalne - źródłem wiedzy dla licealistów

Projekty gimnazjalne nie muszą być tylko przykrym obowiązkiem. Jeżeli temat jest interesujący to praca nad takim projektem może być przyjemnością, dodajmy do tego jeszcze zamiłowanie do języka angielskiego i wychodzi nam prezentacja którą można pokazać nawet licealistom. 

Czytaj więcej...

Dąb Pamięci ppłk. Adama Skoczyckiego

W czwartek (27 kwietnia) w ZSO nr 2 w Elblągu został posadzony dąb upamiętniający ppłk. Adama Skoczyckiego, oficera Wojskowego Instytutu Geograficznego, zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940 r.
Wydarzenie to związane jest z realizacją projektu „Ocalić od zapomnienia”, którego celem jest uhonorowanie prawie 22 tysięcy ofiar zbrodni NKWD. Oprócz zasadzenia dębu celem programu jest zebranie informacji na temat osoby, której poświęcony jest dąb.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych 2017r. w II LO

Sala Teatru Dramatycznego w Elblągu była 28 kwietnia 2017r. podczas uroczystej gali pożegnania klas maturalnych II LO wypełniona jego abiturientami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi szkolnej społeczności. Stu czterdziestu dwóch uczniów z pięciu klas trzecich II LO im. Kazimierza Jagiellończyka odebrało swoje świadectwa ukończenia szkoły. Spośród nich dziewięćdziesięciu trzech otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, w tym sześćdziesięciu czterech uzyskało średnią ocen co najmniej 5,0.

Czytaj więcej...

Przyszłość ekonomiczna Europy…..

W dniu 24 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie i wykład z dr Karoliną Babuchowską z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt.: "Przyszłość Europy- integracja, czy dezintegracja”.

Czytaj więcej...

2 maja "Dzień Flagi RP"

2 maja świętujemy "Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej". Co wiemy o naszych symbolach narodowych, jak się z nimi obchodzić, kiedy i gdzie je zamieszczać? To ważne informacje. Zachęcamy do zapoznania się z elektroniczną publikacją "Biało-czerwona" przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pobierz plika PDF: Broszura na Święto Flagi

Marzenia mają moc sprawczą… czyli egzaminy gimnazjalne 2017r. w elbląskiej trójce

Wiosenny okres poświąteczny to w 2017r. czas egzaminów gimnazjalnych. Zaczął się testem z przedmiotów humanistycznych (19 kwietnia), następnie z nauk przyrodniczych i matematycznych (20 kwietnia), by znaleźć finał w podsumowaniu wiedzy z języków obcych (21 kwietnia).
W Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Królewieckiej do egzaminów gimnazjalnych przystąpili w 2017r. uczniowie z sześciu klas trzecich. Nie wszyscy jednak znaleźli się w salach egzaminacyjnych. Zwolnienie z testów uzyskali ci uczniowie, którzy podczas zmagań w olimpiadach i przedmiotowych konkursach kuratoryjnych zdobyli w swojej gimnazjalnej karierze tytuły laureatów i finalistów.

Czytaj więcej...

2b gimnazjum - kibicujemy trzecioklasistom :)

Egzamin gimnazjalny już za Wami, niestety nas to czeka w przyszłym roku:( Żeby choć trochę umilić Wam przerwę pomiędzy jednym stresem a drugim zaangażowaliśmy się w pomoc w cateringu podczas egzaminu z części językowej. Mamy nadzieję że poszło Wam dobrze i że dostniecie się do wymarzonych szkół :) Tego Wam życzymy!!!

Czytaj więcej...

Elbląg - to lubię!

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja gry miejskiej "Elbląg - to lubię!”. Celem inicjatywy była popularyzacja wśród uczestników wiedzy na temat historii miasta Elbląg, a przede wszystkim historii Browaru w Elblągu oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej.

Czytaj więcej...