Warsztaty mykologiczne

Dnia 5 października 2018 r. klasy 1c i 2b liceum uczestniczyły w warsztatach terenowych prowadzonych przez pana dr Grzegorza Fiedorowicza z Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i poznawały grzyby wielkoowocnikowe naszych lasów.

Prowadzący, podczas spaceru po Bażantarni, z pasją opowiadał o budowie, właściwościach oraz środowisku życia grzybów, a także napotykanych roślin. Warsztaty były wspaniałą odskocznią od codziennego siedzenia w ławkach oraz dały szansę obserwacji przyrody pod okiem pasjonaty. Wprawdzie nie nazbieraliśmy grzybów nadających się do świątecznego barszczu, ale za to dostrzegliśmy po drodze gatunki, których nigdy sami byśmy nie zauważyli. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie zajęcia i wkrótce będziemy mogli wziąć udział w kolejnych.


oprac. Kaja Kuligowska IIB