Rok szkolny 2015/2016

Być szlachetnym dawcą jak w II LO

Z inicjatywy Zuzanny Makowskiej z klasy 2d II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu 22 czerwca 2016r. stał się dniem, który przyczyni się do szczęścia i zdrowia wielu ludzi w Polsce lub na świecie. Za sprawą Zuzi, jej koleżanek i kolegów- wolontariuszy ze szkoły, a także koordynatora przedsięwzięcia Doroty Wilk- nauczycielki informatyki, jak też dyrekcji szkoły czterdzieści osób: pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły zarejestrowało się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych (DKMS), by zostać potencjalnymi dawcami szpiku i zwiększyć szansę przeżycia pacjentów na całym świecie. Rejestracja polegała na wypełnieniu formularza i pobraniu materiału genetycznego do badań, które zweryfikują przydatność potencjalnego dawcy. Całość była bezbolesna. Po trzech- czterech miesiącach, jak wyjaśniła Zuzanna Makowska, Fundacja DKMS potwierdzi skuteczność działania potencjalnego dawcy i wpisze go na listę tak, by mógł oczekiwać na swojego genetycznego bliźniaka, któremu może pomóc.

Czytaj więcej...

Finał roku szkolnego 2015/2016 województwa z najlepszym gimnazjum- elbląską trójką

24 czerwca 2016r. obfitował w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu w uroczystości. Swoje pożegnanie świętowały trzecie klasy Gimnazjum nr 3. Świadectwa odebrali też osobno uczniowie II LO i uczniowie Gimnazjum nr 3. Kulminacyjną galą było jednak wojewódzkie zakończenie roku szkolnego, jego podsumowanie z udziałem najważniejszych władz województwa i współorganizatorów przedsięwzięcia: Wice-Wojewody warmińsko-mazurskiego (w imieniu Wojewody), Kuratora oświaty, Prezydenta miasta Elbląga. Dodatkowo wśród zaproszonych gości znaleźli się: parlamentarzyści- senatorzy i posłowie, władze województwa- Marszałek Województwa, Radni Rady Miasta, przedstawiciele służb mundurowych, Związków Zawodowych, dyrektorzy elbląskich instytucji kultury, oświaty, szkól i placówek oświatowych, a także najlepsi uczniowie elbląskich szkół, ich opiekunowie, nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej...

Liczy się każdy grosz!

Marysia Sukow i Zosia Wojtaś z 1b. odwiedziły Hospicjum św. Jerzego w Elblągu, by przekazać „szczęśliwe grosiki” zebrane przez uczniów klasy 2c oraz przygotowane przez uczniów klasy 1b ręcznie wykonane albumy z przesłaniami pochodzącymi z lektury „Mały książę” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

Oprac. M. Rydelek
http://www.ehospicjum.pl/265-Liczy-sie-kazdy-grosz.html

Bal gimnazjalny 2016

Pierwszy bal gimnazjalny zachwycił wszystkich!

W piątek 10 czerwca 2016r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 w Elblągu polonezem rozpoczęli swój  bal gimnazjalny.  Atmosfera tego wyjątkowego wieczoru była bardzo sympatyczna i przyjazna. Młodzież nie zmarnowała ani minuty tej świetnej imprezy. Od samego początku wszyscy bawili się. Klasy nie pozwoliły wychowawcom na bierne uczestniczenie w uroczystości, grupami porywały nauczycieli do wspólnego tańca i zabawy.  Tu ukłony dla pani Katarzyny Ładnej - organizatorki balu.

Czytaj więcej...

Matematycy z II e na Festiwalu Nauk w PWSZ

9 czerwca 2016r. zaowocował zdobyciem przez klasę II e II LO w Elblągu nowych doświadczeń. Okazją był Festiwal Nauk organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu, która przygotowała wiele atrakcji. Wśród nich znalazła się choćby wystawa sprzętu technik kryminalistycznych i wiele innych rozwijających kreatywność i rozbudzających ciekawość świata. Podczas warsztatów można było poznać budowę i zasady działania robotów mobilnych, wykonać mieszankę betonową, a także zaprzyjaźnić się z wielościanami, dronami, śmigłowcami i in. Każdy uczestnik zajęć mógł przenieść się do magicznego świata fizyki, przeprowadzić niesamowite eksperymenty chemiczne i dowiedzieć się jaką moc ma energia słoneczna. Klasa II e II LO za sprawą organizatora dyrektor Renaty Świąder odwiedziła laboratorium mechatroniki, by przekonać się jak łatwo sprawić, że komputery sterują najróżniejszymi procesami.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte ZSO nr 2

Drzwi ZSO nr 2 (Gimnazjum nr 3 i II LO) zostały otwarte

24 maja 2016r. był dniem Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Gimnazjum nr 3 i II LO witały w progach swojej szkoły uczniów zainteresowanych nauką w Jagiellończyku.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na DRZWI OTWARTE II LO i Gimnazjum nr 3 w Elblągu

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych uczniów klas szóstych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów, a także ich nauczycieli, rodziców i opiekunów do odwiedzin szkoły 24 maja 2016r. (wtorek) podczas DRZWI OTWARTYCH w II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka i Gimnazjum nr 3 przy ul. Królewieckiej 42 w Elblągu.

Czytaj więcej...

„Szczęśliwej drogi już czas…”

Uroczystość zakończenia roku szkolnego maturzystów 2016r. zgromadziła 20 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu uczniów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka, ich nauczycieli, dyrekcję, pracowników szkoły, rodziców i przyjaciół.

Czytaj więcej...

Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Za nami  Targi Pracy i Edukacji. Swoje oferty zaprezentowały wszystkie elbląskie szkoły ponadgimnazjalne i  około 90 wystawców przedstawiło swoje propozycje pracy potencjalnym pracownikom.

Czytaj więcej...