Rok szkolny 2016/2017

Już wakacje!- koniec roku szkolnego 2016/ 2017 w Jagiellończyku

Oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba; oprócz drogi szerokiej, oprócz góry wysokiej, oprócz kawałka chleba, oprócz błękitu nieba, oprócz słońca złotego, oprócz wiatru mocnego….. - takimi słowami Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu pożegnała trzecioklasistów z Gimnazjów nr 3, będącego w jego strukturach. To były nietuzinkowe życzenia na wakacje, jakie rozpoczęły się dla wszystkich uczniów 23 czerwca 2017r.
Podsumowania osiągnięć zdobytych przez uczniów ZSO nr 2 odbyły się dwuetapowo.

Czytaj więcej...

Historyczna przygoda gimnazjalistów na wykładzie „Morskie tradycje Elbląga”

„Elbląg jest naszym miastem. Powinniśmy o nim wiedzieć jak najwięcej. Jednak nie wszyscy znają historię miasta, w którym się urodzili i w którym mieszkają. Tego trzeba nauczać od najmłodszych lat i na co dzień. W ramach aplikacji do certyfikatu Szkoła wierna dziedzictwu Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu- w którego strukturach znajdują się II LO i Gimnazjum nr 3- we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprosił elbląskich gimnazjalistów z klas trzecich na wykład prof. dr hab. Andrzeja Grotha, historyka, profesora nauk humanistycznych, zajmującego się historią Elbląga, na wykład poświęcony Morskim tradycjom Elbląga.”- opowiada Renata Świąder, wicedyrektor ZSO nr 2, inicjatorka przedsięwzięcia. Wykład miał miejsce w Bibliotece Elbląskiej 19 czerwca 2017r.

Czytaj więcej...

Wycieczka Pieniny - Szczawnica

15 maja 2017r. klasa 1f oraz kilka osób z klasy 2b gimnazjum wyjechały na wycieczkę w Pieniny, zorganizowaną przez Pana Janusza Sulkowskiego. Jako opiekunowie pojechali z nami: Pani Iwona Wojciechowska – Salamon oraz Pan Jacek Cybulski.
Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu się w pensjonacie ,,Wincentówka'' wybraliśmy się na zwiedzanie malowniczej Szczawnicy.

Czytaj więcej...

Bal gimnazjalny 2017

W piątkowy wieczór 9 czerwca 2017r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych bawili się na balu, będącym uroczystym podsumowaniem lat spędzonych w Gimnazjum nr 3. Bal rozpoczął się pięknym polonezem, którego nie powstydziłaby się żadna „Studniówka”. Zabawa była wyśmienita, kreacje gustowne, fryzury fantazyjne. Gimnazjaliści kolejny raz pokazali, że potrafią bawić się na bardzo wysokim poziomie, na dodatek wspólnie z nauczycielami i rodzicami.
Brawo!!! Jesteście wielcy.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte w II LO - 2017

Dziedziniec II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu 25 maja 2017r. przed 13-stą był opanowany przez króla Kazika, który uroczyście ubrany w szaty królewskie i zaopatrzony w kosz słodyczy zapraszał w podwoje szkoły. Potem wraz z dyrekcją uczestniczył w uroczystości powitania gości, czyli uczniów klas trzecich elbląskich gimnazjów, ich opiekunów, rodziców i przyjaciół podczas Drzwi Otwartych II LO. W tym roku odbyły się one pod hasłem „Rodzina i szkoła”.
„Przybył do Was nasz król, bo szkoła łączy nowoczesność z tradycjami, od lat na rynku edukacyjnym i w świadomości elblążan II LO funkcjonuje jako najstarsza szkoła w mieście, od lat dba od wysoki poziom edukacji i jest spadkobierczynią Gimnazjum Elbingese, które cieszyło się wielką reputacją.”- tak witała zebranych Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, w strukturach którego jest II LO.

Czytaj więcej...

Depresja - rozmiawiajmy o niej

Dzień 7 kwietnia ogłoszony jest przez organizację "WHO" Światowym Dniem Zdrowia.
Co roku ma inne hasło przewodnie. Tegoroczny temat brzmi „Depresja - rozmawiajmy o niej”. Z tej okazji w naszej szkole klasa IIC LO przy współudziale IC LO przeprowadziła szereg działań.

Od rana klasy biologiczno-chemiczne liceum i gimnazjum miały przyjemność uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez profesora wydziału fizjologii AWFiS w Gdańsku, doktora Radosława Laskowskiego.

Czytaj więcej...

Projekty gimnazjalne - źródłem wiedzy dla licealistów

Projekty gimnazjalne nie muszą być tylko przykrym obowiązkiem. Jeżeli temat jest interesujący to praca nad takim projektem może być przyjemnością, dodajmy do tego jeszcze zamiłowanie do języka angielskiego i wychodzi nam prezentacja którą można pokazać nawet licealistom. 

Czytaj więcej...

Dąb Pamięci ppłk. Adama Skoczyckiego

W czwartek (27 kwietnia) w ZSO nr 2 w Elblągu został posadzony dąb upamiętniający ppłk. Adama Skoczyckiego, oficera Wojskowego Instytutu Geograficznego, zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940 r.
Wydarzenie to związane jest z realizacją projektu „Ocalić od zapomnienia”, którego celem jest uhonorowanie prawie 22 tysięcy ofiar zbrodni NKWD. Oprócz zasadzenia dębu celem programu jest zebranie informacji na temat osoby, której poświęcony jest dąb.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych 2017r. w II LO

Sala Teatru Dramatycznego w Elblągu była 28 kwietnia 2017r. podczas uroczystej gali pożegnania klas maturalnych II LO wypełniona jego abiturientami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi szkolnej społeczności. Stu czterdziestu dwóch uczniów z pięciu klas trzecich II LO im. Kazimierza Jagiellończyka odebrało swoje świadectwa ukończenia szkoły. Spośród nich dziewięćdziesięciu trzech otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, w tym sześćdziesięciu czterech uzyskało średnią ocen co najmniej 5,0.

Czytaj więcej...

Przyszłość ekonomiczna Europy…..

W dniu 24 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie i wykład z dr Karoliną Babuchowską z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt.: "Przyszłość Europy- integracja, czy dezintegracja”.

Czytaj więcej...