Za sto dni matura

Magiczne „sto”, a raczej to co ze sobą niesie, straszy swoim brzmieniem. Matematyczne klasy maturalne boją się egzaminów z języka polskiego, a humanistyczne – z matematyki. Nie ma chyba takich maturzystów, którzy nie trzęśliby się z przerażenia na dźwięk tej wyjątkowej liczby.
14-tego stycznia 2017r. był jednak czas na to, by zapomnieć o egzaminach i uczcić magię stu dni do nich dobrą rozrywką. Studniówka II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbyła się w hali sportowej MOS-u.

Wspaniałego wieczoru, pięknej zabawy i niezapomnianych wrażeń, które niech będą wprost doskonale proporcjonalne do wyników egzaminów życzyła uczniom dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz. Przedstawiciel rodziców Grzegorz Latecki, składając życzenia powodzenia i sukcesów wyraził przekonanie, że zapamiętają oni tą wyjątkową noc, która wprowadza w dorosłość.
We wspomnieniach studniówkowiczów pozostaną z pewnością: polonez według choreografii Reginy Jurczak i Jolanty Jaroszewicz-Kulas, zdjęcia klasowe, podziękowania dla grona pedagogicznego, wychowawców, dyrekcji i rodziców, a także kabaret, fotobudka, a przede wszystkim tańce do rana…. i refleksje…
- Jak działa na Was świadomość, że do matury zostało sto dni?
Milena, 3c: Z każdym dniem wydaje mi się, że nic nie umiem. Niby sto dni to dużo czasu, a tak naprawdę to bardzo mało… I jak tu zdążyć z przygotowaniem?...
Michał, 3e: Myślę, że poza maturą zbliża się czas samodzielności, dorosłości, radzenia sobie ze wszystkim z dala od rodziców. I tego się nie boję… Już jako licealista mógłby mieszkać poza domem.
- Jak będziecie wspominać szkołę? Przecież niedługo się z nią pożegnacie…
Natalia, 3a: Dobrze. Byłam zachwycona nauczycielami Gimnazjum nr 3, które wraz z II LO tworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Dlatego zostałam w dwójce. I gdybym miała raz jeszcze wybierać liceum, to moja decyzja byłaby taka sama. A co do gimnazjum… Szkoda, że go już nie będzie…
Michał, 3e: Cieszę się z nauki w II LO. Nie zapomnę nauczycieli, którzy uczą z pasją jak np. pan Jacek Tomczak, pani Ewa Aniszewska i wielu innych.
Studniówka to ważny moment w życiu maturzystów, bal nad bale, przeżycie na zawsze. To chwila przejścia od wieku młodzieńczego do dorosłego, chwila pożegnania z dzieciństwem. Nieświadomi tego jeszcze w pełni, ale rozumiejący podniosłość tego wydarzenia, wystrojeni w eleganckie i wytworne kreacje uczniowie dawali wyraz temu poczuciu. Wraz z życzeniami dotrwania w tak pięknym stylu do maja, dobrze zdanych egzaminów i mądrych decyzji życiowych

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO
Zobacz też:

http://kobieta.elblag.net/artykuly/studniowka-ii-liceum-ogolnoksztalcacego-w-elblagu-,28203.htm

https://info.elblag.pl/65,48737,Studniowka-w-stylu-francuskim-Zobacz-jak-bawiono-sie-na-balu-II-LO.html

http://www.portel.pl/wiadomosci/tak-sie-bawi-jagiellonczyk/95250

http://dziennikelblaski.pl/411584,Studniowka-II-Liceum-Ogolnoksztalcacego-To-niezapomniana-noc-film-zdjecia.html#axzz4VupQb3S4

https://www.facebook.com/wideofilmowanie.leon.kisiel/photos/?tab=album&album_id=1069517146507585