Godzina kodowania

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, do akcji „Hour of code”, trwająca faktycznie cały rok 7/24. To akcja propagująca programowanie wśród młodzieży i nie tylko.
Z tej właśnie okazji wielu uczniów przystąpiło do zabawy z programowaniem. Robiliśmy to podczas każdej lekcji- czasem pomagając sobie nawzajem, czasem uczyliśmy swoich nauczycieli. Wspólna praca się opłaciła. Super jest to, że dziewczyny wykazywały zaangażowanie- one też potrafią bardzo dobrze programować.
Polecamy polską stronę tej inicjatywy, gdzie m.in. są zamieszczone statystyki popularności tej inicjatywy wśród uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Liczby są IMPONUJĄCE. Mamy nadzieję, że każdego kolejnego roku będzie jeszcze lepiej. Godzina Kodowania, to znakomite „łagodne” wprowadzenie do informatyki – dla początkujących ale są tam również zadnia dla bardziej zaawansowanych. To również znakomite uzupełnienie zmagań międzynarodowego konkursu informatycznegoBóbr.

Mottem inicjatywy Godzina Kodowania jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (HadiPortavi, inicjator Godziny Kodowania). Dzięki nowej podstawie programowej, to przesłanie jest już realizowane w naszych szkołach, z wszystkimi uczniami. Godzina Kodowania dostarcza natomiast środowisk ułatwiających pierwsze kroki w tym kierunku, jak i dalsze kroki na bardziej zaawansowanym poziomie.
Zachęcamy do zabawy z programowaniem.

 

Oprac. Dorota. Wilk