Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 r.AIDS to epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Nosicielem wirusa HIV jest około 37 tysięcy mieszkańców Polski. Ważnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Światowy Dzień AIDS ma informować i edukować, a także manifestowaćsolidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi.

Taką właśnie akcję edukacyjną zaplanowali1 grudnia w naszej szkole uczniowie klasy II c LO o profilu biologiczno–chemicznym. Od samego rana na szkolnych korytarzach prowadzili rozmowy, wręczali ulotki informacyjne oraz przypinali czerwone kokardki,któresąsymbolicznymwsparciemdlachorych i zarażonychwirusem. Tego dnia odby łsię też kiermasz pysznych ciast, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczono na Fundację „Mały Książę“, zajmującą się opieką nad dziećmi zarażonymi wirusem HIV.
Do akcji włączyli się też uczniowie klas pierwszych LO, którzy przygotowali akcję plakatową.