Mikołajki 1c LO w SOSW nr 2 w Elblągu

6 grudnia klasa 1c LO odwiedziła niepełnosprawne dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu. Tego dnia w tej placówce, odświętnie przyozdobionej, miało miejsce coroczne Święto Czynienia Dobra.

Najpierw młodzież naszej szkoły została poproszona o udział w codziennych zajęciach z dziećmi przebywającymi w Ośrodku, a potem o zaangażowanie w części artystycznej, Mikołajkowej. Z obu zadań wywiązali się znakomicie!
W czasie zajęć pomagali w opiece nad dziećmi, uczestniczyli we wspólnych zabawach i wykonywali ozdoby świąteczne. Potem, w czasie ogólnoszkolnych Mikołajek grali na gitarze, śpiewali kolędy i bawili się razem z dziećmi.
Punktem kulminacyjnym było wręczenie prezentów – maskotek, książek, filmów, słodyczy, które przynieśli tego dnia do Ośrodka. Ponieważ prezentów było co niemiara (12 wielkich toreb!!!), sprawili radość wszystkim podopiecznym Ośrodka, zarówno Szkoły, jak i Przedszkola.
Dla Licealistów były to niezwykłe Mikołajki– prawdziwe Święto Czynienia Dobra.
Dziękujemy.

Relacja fotograficzna na stronie: http://www.osw2elblag.szkolnastrona.pl/art,1124,swieto-czynienia-dobra

Opiekunowie grupy: B.Walewski, H.Pietras