Szatnia II LO jak z bajki, a raczej z filmu.. i to z dobrymi aktorami

Długie kolejki po odbiór kurtek, tłok, nieprzyjemny klimat, szara i ponura piwnica- to już tylko wspomnienia uczniów II LO i Gimnazjum nr 3.
Po powrocie z zimowej przerwy świątecznej ZSO nr 2 zaskoczyło uczniów i pracowników nowym wyglądem szatni.

Jej remont trwał ponad dwa tygodnie, ale zmiany są zaskakujące. Zostały odnowione ściany, na których jest teraz nadająca przyjemnego klimatu cegła. Nowego charakteru nabrały metalowe szafki zamykane na klucz, tzw. "lockery", które jako genialny pomysł funkcjonują w szkole od kilku lat. Aktualnie jest ich około 400 (uczniów w szkole 900). Każda szafka jest zajęta, a kolejka do następnych zaczyna się coraz bardziej wydłużać. Wynajem szafki odbywa się na podstawie umowy. Dodatkowym warunkiem jest wpłata kwoty wynajmu w wysokości 150zł, która po okresie użytkowania zostaje zwrócona. Ten system bardzo skutecznie zmniejszył kolejki i czas oczekiwania na odzież oddawaną do zwykłej szatni, ponieważ blisko połowa uczniów trzyma teraz swoje rzeczy właśnie w szafkach.
Na ścianach, z obu stron korytarza przy schodach prowadzących do szatni, zawisły obrazy przedstawiające wizerunki ikon kina, takich jak Marilyn Monroe, Charlie Chaplin czy Zbigniew Cybulski. Wejście do szatni jest więc swoistym zaproszeniem do klimatycznego wnętrza jak z bajki, a raczej z filmu, w którym występują sugestywni bohaterowie z portretów. Pomysł co do tematu obrazów powstał w szkole. Na zasadzie "burzy mózgów" wybrano taki, który przypadłby do gustu przede wszystkim młodzieży. Autorką obrazów jest absolwentka Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
Remont przeszedł również sklepik szkolny „Sezam”, w którym uczniowie ZSO nr 2 chętnie spędzają wolny czas na przerwach i podczas tzw. "okienek".
Wygląd nowej szatni wywołuje u wszystkich – uczniów i pracowników szkoły- bardzo pozytywne emocje, a stary i ponury klimat dawnej piwnicy odszedł już w niepamięć!

Aniela Florkiewicz, I a II LO