Rok szkolny 2012/2013

"Agrafkowe" stypendia 2012/2013

Program Stypendialny „Agrafka" wspiera młodych i zdolnych w edukacji.

Wnioski stypendialne można składać do 13 lipca br. w biurze Fundacji Elbląg.

Program Stypendialny „Agrafka" realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce m.in. we współpracy z Fundacją Elbląg. Celem przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

 

Czytaj więcej...

"Biologia w Szkole" publikuje pracę Kingi Szczepaniak

Uczennica klasy IIC - Kinga Szczepaniak jest autorką pracy badawczej pt."Występowanie jemioły pospolitej na terenie parku im. Michała Kajki oraz parku Planty w Elblągu". Praca powstała pod opieką pani Hanny Pietras i została wyróżniona w XLII Olimpiadzie Biologicznej w roku szkolnym 2012/2013. Jako praca oryginalna i wyróżniająca się pod względem merytorycznym, została opublikowana na łamach czasopisma "Biologia w Szkole" Nr 3/2013. Pracę recenzował pan Piotr Borsuk, który bardzo pochlebnie wypowiedział się o pracy Kingi:

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS
W związku z tym dniem, 29 listopada (czwartek) klasa II B LO organizuje happening mający na celu uświadomienie młodych ludzi o tej chorobie. Odbędzie się również kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań organizacji MONAR zajmującej się min. problemem AIDS.
Oprac. Mateusz Misztal