"Dla Amelki" - relacja z koncertu

16 stycznia 2012r. za sprawą Sylwii Matury (IIIa  IILO) w sali kina „Światowid” zebrali się młodzi, utalentowani ludzie, by zagrać charytatywnie dla chorej Amelki. Młodzież z ZSO nr 2 ma wielkie serce! Już tydzień przed koncertem zbiórkę pieniędzy rozpoczęło koło biblioteczne kiermaszem galaretek w szkole. Potem klasy zbierały pieniądze na wejściówki na koncert .

To dla Amelki grupa nieznanych sobie osób grała, śpiewała i tańczyła by choć trochę jej pomóc.  Zdjęcia na stronie info.elblag.pl/galeria,1613,1,10,Poniedzialkowy-koncert-charytatywny-poswiecony-Amelce-w-CSE-Swiatowid-.html#szlak

Patronat nad imprezą objął Lions Club Elbląg.
Na koncercie wystąpiła m.in. para z formacji „Jantar” Mateusz Szmurło i Martyna Nowaczyńska oraz Tomek Łobocki i Magda Czuba.
Szkoła Muzyczna również wspomogła swym występem. Trio gitarowe w składzie: Pani Monika Piejdak (nauczyciel) oraz dwie uczennice zaprezentowało m.in. utwór „Tsunami”.
Niezwykle atrakcyjny był występ kuglarza Krzysztofa Kisiela, który w zupełnych ciemnościach żonglował świecącymi przedmiotami.
Koncert wspomogły dziewczyny z Dzierzgonia, prezentując tańce szkockie. Formacja The Jumping Goats, której opiekunem jest pani Anna Lip wprowadziła widownię w radosne podrygiwanie. Męska część publiczności domagała się bisów.
W wieczornej części koncertu widzowie mieli okazję obejrzeć występ satyryczno-komediowy w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego.

Wszystkim uczestnikom, wykonawcom, wolontariuszom, pomocnikom, pani Agnieszcze Jurewicz dyrektorce ZSO nr 2 oraz panu Andrzejowi Korpackiemu z Lions Club Elbląg serdecznie dziękujemy za pomoc, zrozumienie i życzliwość !