Rok szkolny 2010/2011

XI Ogólnomiejska Konferencja Ekologiczna

W piątek (3 czerwca) w naszej szkole odbyła się XI Ogólnomiejska Konferencja Ekologiczna pt. „Zrównoważony rozwój środowiska”. Od progu zaproszonych gości witały ptasie trele, a do auli szkolnej trafić można było ekologiczną ścieżką. Na konferencję przybyło wielu zaproszonych gości m.in. wiceprezydent Elbląga – pani Grażyna Kluge, Jolanta Warzecha - kierownik ROŚ w WGKiOŚ, Eleonora Gontarska-Gajowniczek - naczelnik Wydziału Spraw Terenowych ROŚ w Elblągu, Alicja Nowak - dyrektor Parku Krajobrazowego „Wysoczyzny Elbląskiej” , Wiesława Kamińska – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Łukasz Kogut – przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Tomasz Rumak – Alstom Power oraz liczne delegacje z elbląskich szkół.

Więcej informacji na stronie elblag.wm.pl/53548,Oni-juz-wiedza-jak-dbac-o-srodowisko.html

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka inny niż wszystkie - pomagamy Marysi!

Dzień Dziecka w ZSO nr 2 był niezwykły. W auli szkolnej przez cały dzień grano, tańczono, śpiewano w jednym szczytnym celu - zbieraliśmy pieniądze dla malutkiej Marysi Kozak, która walczy o życie i czeka na bardzo kosztowną operację ratującą jej życie. Marysia urodziła się jako wcześniak z wadą serca (brak tętnicy płucnej). Marysia chce żyć i walczy jak tylko potrafi. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią współczuć i pomagać innym.

 

Czytaj więcej...

Klasa biznesowa - nowy profil w naszej szkole

 

20 maja 2011 r. dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu Agnieszka Jurewicz podpisała umowę o współpracy z rektorem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku prof. dr hab. Janem Wiśniewskim. Tym samym uczelnia ta stała się kolejnym po Uniwersytecie Gdańskim i PWSZ w Elblągu partnerem edukacyjnym elbląskiej „Dwójki”.
Ideą tego porozumienia jest utworzenie klasy matematycznej z podstawami biznesu oraz rozszerzonym językiem angielskim- business English pod patronatem naukowo – dydaktycznym WSB w Gdańsku.

Zobacz też:  info.elblag.pl/5,21615,II-Liceum-pozyskalo-nowego-partnera-edukacyjnego.html

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek świętowaliśmy w Polsce 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia odbyły się też uroczystości rocznicowe w Elblągu, na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Brała w nich udział młodzież z naszej Szkoły. W poczcie sztandarowym uczestniczyli uczniowie z klasy II E:

Marta Długołęcka, Patrycja Kampińska i Bartosz Nowak.

Czytaj więcej...

Pola Nadziei 2011

Miło nam poinformować, że uczennice II LO aktywnie włączyły się akcję  Pola Nadziei 2011. Akcja Pola Nadziei jest znakiem solidarności z chorymi na raka. Propaguje również zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną, edukację młodzieży, wolontariat oraz pozyskiwanie środków finansowych, służących zapewnieniu wysokiej jakości opieki nad chorymi w zaawansowanej fazie chorób nowotworowych.

Czytaj więcej...

2011.03.21 - Spotkanie z kulturą Indii

W dniu 21.03.2011 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Kultur. Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy III B (gimnazjum) pod przewodnictwem swojego wychowawcy, pana Jarosława Gruzli przygotowali prezentację na temat kultury indyjskiej. Joanna Kancelarczyk, Pamela Mikołajska i Karolina Cholibska zaprezentowały najważniejsze z asan jogi, które w krótkim filmie nagrali Damian Pepliński i Michał Kania.

Czytaj więcej...

Polityczny sukces Oliwiera Pietrzykowskiego

22 marca odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Uczeń naszej szkoły - Oliwier Pietrzykowski z klasy IIB - został wybrany na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, w której skład wchodzi 25 młodych radnych – przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

Czytaj więcej...