Dzień Dziecka inny niż wszystkie - pomagamy Marysi!

Dzień Dziecka w ZSO nr 2 był niezwykły. W auli szkolnej przez cały dzień grano, tańczono, śpiewano w jednym szczytnym celu - zbieraliśmy pieniądze dla malutkiej Marysi Kozak, która walczy o życie i czeka na bardzo kosztowną operację ratującą jej życie. Marysia urodziła się jako wcześniak z wadą serca (brak tętnicy płucnej). Marysia chce żyć i walczy jak tylko potrafi. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią współczuć i pomagać innym.

 

 

Pomysłodawczynią i główną organizatorką akcji charytatywnej dla Marysi jest Sylwia Matura z klasy IIA liceum. Do pomocy włączyło się koło biblioteczne z opiekunem Edytą Andruszewską. Wszystkim osobom, instytucjom zaangażowanym w przedsięwzięcie  serdecznie dziękujemy.
Szczególnie dziękujemy za wspaniałe występy:
• Pani Katarzynie Przyborowskiej i jej wychowankom ze Szkoły Muzycznej w Elblągu za koncert
• Pani Agnieszce Mielczarek z Centrum Tańca Cadmans. Formacja tańca współczesnego „The Project” zdobyła m.in. I nagrodę na Europejskich Dniach Tańca w Malborku
• Pani Annie Lipko i jej uczennicom z Liceum Ogólnokształcącego w Dzierzgoniu za wspaniały pokaz tańca irlandzkiego

Łącznie zebraliśmy dla Marysi 1431,30 zł, które zostaną przekazane rodzicom Marysi.