Teatr Młodego Pokolenia w naszej szkole

2 października 2017 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili "Dziady cz. II" adaptację utworu będącego w kanonie lektur obowiązkowych.

Trudna lektura zyskała nowe oblicze. Troje aktorów zmierzyło się z archaicznym tekstem i przystosowało go w sposób ciekawy dla współczesnego widza. Gra w ograniczonym składzie wymagała od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej i głosowej, ale zostali przez uczniów pozytywnie przyjęci.
Wizyta teatru okazała się dla uczniów klas drugich pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Sztuka dała im możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, a także stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki dramatu Adama Mickiewicza.

Oprac. M. Rydelek