Plan lekcji na telefon:

wersja Java

wersja Android
dodatek

Kalendarz

listopad 2015
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dodane zdjęcia

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”

 


Rozmiar tekstu:

Kilka minut przed piątą rano, prawie stu młodych ludzi, w dwóch autokarach wyruszyło do Warszawy na nagranie programu „Kocham Cię Polsko”. Wśród nich byli rónież uczniowie II LO. Mimo bardzo wczesnej pory, wszyscy byli bardzo podekscytowani tym wydarzeniem.

Relacja filmowa na stronie www.tv.elblag.pl/play/2697/

„Jedziemy, aby promować nasze miasto- Elbląg. Widziałam przygotowane banery, mamy także okrzyk. W takich momentach cieszę się, że jestem elblążanką. Na pewno wszyscy pokażemy na co nas stać, pokażemy jak bawimy się w Elblągu.” – powiedziała Anna Stojek z II LO.
Młodzież z elbląskich szkół pod opieką wychowawców spędziła w podróży kilka godzin. Kwadrans po godzinie 11. autokary zatrzymały się pod studiem. Niestety tam także trzeba było poczekać. Prowadzone były nagrania próbne. Na szczęście długa podróż, ani problemy techniczne, nikogo nie zniechęciły. Wreszcie ok.13.00 elblążanie wkroczyli do studia. Przez kilka godzin elbląska publiczność ciężko pracowała, aby wypromować rodzinne miasto.
Zostaliśmy rozdzieleni do dwóch drużyn. Jak zwykle jedną z nich prowadziła Marzena Rogalska, a drugą Katarzyna Zielińska. Ciągłe wstawanie, klaskanie było naprawdę męczące, mimo tego wszyscy wspaniale się bawili. Gwiazdy nawiązały bardzo dobry kontakt z publicznością, często im podpowiadaliśmy, zwłaszcza w ostatniej rundzie.”- wyznał Adam Laaouiti z IV LO
W rozmowie z uczniami II LO kapitanka jednej z drużyn- Marzena Rogalska w ten sposób skomentowała publiczność z Elbląga:
„Powiem Wam Kochani, że byliście bardzo optymistyczni, no śliczna młodzież , piękna, śliczna młodzież, która na dodatek jest wszechstronnie utalentowana, bo i muzycznie odgadywaliście wszystko bez trudu, i w rundach sportowych też podpowiadaliście. Byłam szczerze mówiąc bardzo pozytywnie zaskoczona. W pytaniach z liczbami także dość dobrze sugerowaliście. Jesteście tacy swobodni, wyluzowani, ale generalnie taka teraz jest młodzież. Jesteście chyba tacy wyluzowani i weseli...tak was odebrałam.”
Pierwsze wspomnienie z Elblągiem jakie przyszło jej na myśl:
„Pierwsze moje skojarzenie z Elblągiem ? Pamiętam kiedyś ktoś chyba na lekcji geografii nie mógł wymówić miasta "Elbląg" i powiedział "Erbląg" tak się bardzo 'zakałapućkał', że od tamtej pory pomyślałam sobie, że jednak nie jest to najprostsza nazwa miasta, prawda?”
Pani Marzena Rogalska obiecała także, że kiedy następnym razem będzie przejeżdżała przez Elbląg zatrzyma się i zwiedzi najciekawsze zakątki miasta.
„Kiedy ostatnio mijałam Elbląg nie zatrzymałam sie, ale następnym razem obiecuję, że to zrobię, ponieważ wiem, że jesteście fajni i mam nadzieję, że się dobrze bawiliście.”
Zmęczeni, ale zadowoleni z siebie młodzi elblążanie wrócili późną nocą do domów.
„Jestem bardzo zadowolony, że mogłem wziąć udział w nagraniu programu telewizyjnego. Już teraz wiem jak wygląda nagrywanie od środka, ile jest przy tym pracy. Zobaczyliśmy wielu znanych ludzi, sami mogliśmy zakręcić „kołem fortuny”, zrobić sobie zdjęcie z uczestnikami programu czy wziąć od nich autograf. To była bardzo ciekawa przygoda.”- Mateusz Błasiak z klasy medialnej II LO

 

Oprac. Michał Gzowski


Współpraca: