Podróże

Jak sprowadzić auto ze Szwecji?

auto ze szwecji

Szwecja, znana z wysokiej jakości samochodów i rygorystycznych przepisów dotyczących konserwacji pojazdów, jest popularnym miejscem dla wielu osób pragnących sprowadzić używany samochód. Jednak proces importowania auta nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać i wiąże się z szeregiem formalności. W poniższym artykule omówiono najważniejsze aspekty, aby ułatwić Ci proces sprowadzania samochodu ze Szwecji.

Auta ze szwecji – jak sprowadzić?

Sprowadzenie samochodu ze Szwecji do Polski wymaga spełnienia pewnych formalności i przestrzegania określonych procedur. Oto kilka kroków, które musisz podjąć:

 1. Zakup samochodu: kup samochód i uzyskaj od sprzedawcy wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, umowa sprzedaży, certyfikat zatwierdzenia technicznego itp.
 2. Zweryfikuj status samochodu: sprawdź, czy samochód nie jest obciążony żadnymi długami lub zaległościami. Możesz to zrobić, skorzystawszy z usług szwedzkiego odpowiednika polskiego Centralnego Ośrodka Informatyki o Nazwach Drogowych (COIN).
 3. Uzyskanie certyfikatu zatwierdzenia technicznego: upewnij się, że samochód posiada ważny certyfikat zatwierdzenia technicznego (Besiktning) potwierdzający, że pojazd jest zgodny z przepisami dotyczącymi emisji spalin oraz bezpieczeństwa.
 4. Uzyskanie numeru VIN: skontaktuj się z producentem lub autoryzowanym dealerem, aby uzyskać informacje dotyczące numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), który będzie potrzebny do rejestracji pojazdu w Polsce.
 5. Ubezpieczenie pojazdu: zorganizuj ubezpieczenie dla pojazdu na terytorium Polski. Będziesz potrzebować polisy OC (Odpowiedzialności Cywilnej) lub AC (Auto-Casco), w zależności od własnych potrzeb.
 6. Transport samochodu: zorganizuj transport samochodu do Polski. Możesz skorzystać z usług firm transportowych lub zdecydować się na samodzielny transport.
 7. Rejestracja samochodu w Polsce: po dostarczeniu samochodu na terytorium Polski, zarejestruj pojazd w lokalnym urzędzie rejestracyjnym.

Zawsze warto skonsultować się z lokalnym urzędem rejestracyjnym lub z firmą zajmującą się sprowadzaniem samochodów w celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji dotyczących procedur i wymagań.

Sprawdzenie auta ze Szwecji – dlaczego jest ważne?

Sprawdzenie auta ze Szwecji przed zakupem jest ważne z kilku powodów:

 • Historia techniczna: pozwala sprawdzić historię techniczną pojazdu, w tym informacje o serwisach, naprawach, przeglądach technicznych oraz ewentualnych usterek.
 • Przebieg pojazdu: daje możliwość zweryfikowania rzeczywistego przebiegu samochodu. Prawidłowy i rzetelny przebieg jest kluczowy dla oceny stanu technicznego pojazdu.
 • Historia wypadków: pomaga w identyfikacji ewentualnych kolizji lub wypadków, które mogły wpłynąć na strukturalną integralność pojazdu.
 • Legalność i długi: umożliwia sprawdzenie, czy pojazd nie jest obciążony długami lub zaległościami, co może prowadzić do problemów prawnych.

Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić samochód ze Szwecji to zapoznaj się z ofertą firmy Autotesto dostępną na stronie: https://www.autotesto.pl/samochody-ze-szwecji/!